KUP CRNE GORE: Jedanaesti trofej za rukometaše „Lovćena“

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rukometaši “Lovćena“ osvojili su Kup Crne Gore. U finalu koje je odigrano na Cetinju, aktuelni šampion je sa ubjedljivih 31:20 savladao “Komove“.

Bio je to 11. trofej Kupa Crne Gore za cetinjski tim koji je još jednom potvrdio da je bez premca u domaćim okvirima.

“Komovi“ su samo u prvih deset minuta uspijevali da donekle pariraju domaćinu (6:4). Nakon toga, tim Duška Milića ubacili su u veću brzinu zahvaljujući čemu su već do poluveremena riješili pitanje pobjednika – 22:9.

U nastavku, pružena je šansa igračima koji nijesu imali preveliku minutažu ove sezone, ali je i pored toga pobjeda “Lovćena“ bila i više nego ubjedljiva.

Najefikasniji u pobjedi cetinjskog tima bili su Aleksa Perišić sa devet golova (bez promašaja) i Nemanja Drakulović sa pet (takođe bez promašaja).

Kod Andrijevčana se istakao Nemanja Marsenić sa osam pogodaka.

Pehar i medalje za osvojeni Kup rukometašima “Lovćena“ uručio je Petar Kapisoda, predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore.