Region
“DOBAR, DOBAR”: Objavljen snimak razbijanja ploče posvećene zločincu Mladiću (VIDEO)

Ploča koja je postavljena u čast ratnog zločinca Ratka Mladića na Vracama razbijena je u subotu veče a u nedjelju se pojavio snimak.
Na snimku koji je objavio portal Istraga.ba vidi se mladić koji prilazi ploči posvećenoj ratnom zločincu Mladiću noseći macolu, kojom je počinje razbijati. Snima ga osoba iz vozila, koja u jednom trenutku govori: “Dobar, dobar…”
Nakon ovog čina Elvis G. i Esad J. su se predali policiji u Sarajevu, odakle su prebačeni u PS Istočno Sarajevo MUP-a RS gdje su ispitani i pušteni piše isti izvor.
Gradsko Vijeće Sarajeva usvojilo je u novembru prošle godine inicijativu vijećnice Alme Čengić kojom se zahtijeva od Kancelarije visokog predstavnika (OHR) da sa ulaza na teritoriju Opštine Novo Sarajevo naloži skidanje ove spomen-ploče. Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić kazao je kako ploču neće ukloniti.
Nakon razbijanja ploče, Elvis G. i Esad J. su se, prema pisanju medija, prijavili u Policijsku stanicu u Logavinoj.
Ista ploča je ranije zalivana farbom.

-
Politika3 days ago
Poziv na “ukidanje” Crne Gore – objelodanjeni planovi BIA i srbijanskih partija
-
Politika2 days ago
SLUČAJ DRITAN: Kratko pamćenje, veliki nesojluk
-
Politika4 days ago
Sve naopako
-
Ekonomija5 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (8): Ulcinj, posljedica promašaja izvršne vlasti
-
Politika13 hours ago
Put principijelne lažavine
-
Politika13 hours ago
PONAVLJAJU GREŠKE U CRNOJ GORI I REGIONU: Evropa ništa nije naučila iz egipatske lekcije