Podsjećajući na hronologiju srpsko-crnogorskog sporenja, beogradski Danas.rs odluku Vlade Srbije da ne protjera ambasdora Crne Gore naziva „idi mi – dođi mi“ potezom.
Proterivanje ambasadora, podsjeća “Danas”, tražilo se i prošle godine nakon što je u Podgorici usvojen Zakon o slobodi vjeroispovesti nakon čega su uslijedile protestne litije u Crnoj Gori.
Kada je maja 2019. predložen za najvišeg diplomatskog predstavnika Crne Gore u Beogradu, Milošević je bio politički direktor DPS, gdje je slovio za čovjeka bliskog „srpskoj struji“ i nekog ko je znao da „sasluša“ stavove opozicije, navodi “Danas”.
Bio je narodni poslanik, ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja u vladi Mila Đukanovića, predsjednik opštine Bijelo Polje u dva mandata.
Njegovo upečatljivo ime Tarzan, koje mu je djed nadjenuo prije 66 godina i koje mu, kako kaže, ne smeta, do danas je ostalo jedino takvo ime upisano u knjigu rođenih u Crnoj Gori.
Čuvena „Tarzanova krivina“, prva bjelopoljska obilaznica, danas je „spomenik“ njegovoj vladavini u tom gradu.
Mediji su svojevremeno pisali da je „Milošević bio vrlo obazriv kada je riječ o uvećanju svoje imovine“ i to kroz realizaciju raznih projekata, sportskih ulaganja i drugih aktivnosti, „a sve pod plaštom dobrog predsjednika koji vodi računa o vlastitom građanstvu“.
Ima nekretnine u Budvi i Beogradu.
Ovaj dvometraš je prije više decenija bio talentovani košarkaš na poziciji centra u nekim klubovima Jugoslavije.
Po struci je mašinski inženjer.
Sa suprugom Svetlanom, rodom iz Višegrada, ima Nikolu, koji je vlasnik firme Vin grup, koja se bavi trgovinom na veliko, žitom i sirovim duvanom, piše “Danas”.