Ekologija
NAKON 40 GODINA: Crna čaplja na Ulcinjskoj solani

Na Facebook stranici Centra za zaštitu i proučavanje ptica Crne Gore, objavljen je sljedeći proglas:







Ova vrsta je u Crnoj Gori prvi i posljednji put primijećena 1980. godine, na Skadarskom jezeru od strane ornitologa Ondreja Vizija. Tada je i prvi put registrovana u cijeloj Jugoslaviji, dodaju iz CZIP-a.
“2021. godina pamtiće se kao godina u kojoj je zabilježen drugi nalaz ove vrste na našim prostorima! Za ovaj odličan i novi podatak zahvaljujemo se strastvenom ljubitelju prirode i ptica, Milošu Mitkiću”, objavili su iz CZIP-a.
Crna čaplja je tropska ptica čija su staništa prilično daleko od Crne Gore i nalaze se od zapadnog dijela tropske Afrike pa do Indije. Vezana je uglavnom za priobalne močvare i rijetko se nalazi dublje unutar kontinenata.

-
Politika3 days ago
Brijanje na suvo
-
Politika5 days ago
O Mandiću s Krnje Jele
-
Društvo2 days ago
IZMJENE ZAKONA O DINASTIJI PETROVIĆ: Istorijsko-pravna igrarija PES-a
-
Svetosavska sekta17 hours ago
Jakovljev ljubimac Risto
-
Politika4 days ago
Beogradska agenda i kriminal upakovan u oblande patriotizma
-
KOLUMNE3 days ago
OSKAROV KLUB VAN KONTROLE: Crvena zvezda je mjesto i za sex skandale