Društvo
JPNPCG: Kljajević i Jočić potpisale Prijedlog Kolektivnog ugovora u vezi sa poboljšanjem statusa zaposlenih
Predsjednica Upravnog odbora JPNPCG Marina Jočić, direktorica preduzeća Jelena Kljajević i predstavnici dva reprezentativna sindikata, koja djeluju u okviru preduzeća, potpisali su Predlog Kolektivnog ugovora sa ciljem poboljšanja statusa zaposlenih.
“Potpisivanje Kolektivnog ugovora smatramo posebnim uspjehom, jer je na isti čekano 10 godina.
Prijedlog Kolektivnog ugovora u petak 14. maja ove godine potpisan je od strane predstavnice Sindikata Nacionalnih parkova Nine Bogavac, a nakon konsultacija dokument je 17. maja potpisala i predstavnica Sindikalne organizacije JPNPCG Jelena Dragović”, istakli su u saopštenju.
Uprava JPNPCG, u pregovaračkom procesu, pokazala je želju da se pronađu najbolja rješenja kako za zaposlene, tako i za poslodavca, pa je prihvaćen veći dio predloga predstavnika sindikata.
“Zajedničkim djelovanjem uprave JPNPCG i predstavnika radnika nadamo se da će u narednom periodu uslijediti ne samo povećanje plata, koje su jedne od najnižih na nivou države, već i poboljšanje prava i statusa zaposlenih”, kazali su iz NPCG.
Prijedlog će, prema njihovim riječima, biti upućen na razmatranje resornom Ministarstvu ekologije, prostornog planiranja i urbanizma, nakon čega će o njemu odlučivati Vlada Crne Gore.
-
Politika3 days agoNeće to moći, Pipune
-
Svetosavska sekta4 days agoVUČIĆEV „PIT BUL“ U MANTIJI: Džomić predvodi inkviziciju koja se obračunava sa neposlušnima u SPC
-
Politika5 days agoŠpanske serije su bile bolje
-
Svetosavska sekta2 days agoNiti smo braća, niti su nam kese sestre
-
Politika2 days agoOskar više nema ni magle za prodaju
-
Politika14 hours agoMandić (ne)će pristati da se valja u Kneževićevom blatu političke destabilizacije