Društvo
NIKČEVIĆ: “CG verzija mladošešeljevaca stvara atmosferu linča novinara”

Novinarka i saradnica Televizije Crna Gora Tamara Nikčević je, nakon što je Demokratska Crna Gora podnijela krivičnu prijavu protiv nje, kazala da ne želi da komentariše mizerije i besprizorne šešeljevske prijetnje i napade na nju, Javni servis i ostale slobodne novinare.
Ona je na Tviteru napisala da su joj predstavnici jedne zapadne ambasade ponudili da napusti Crnu Goru na nekoliko sedmica i bude gost njihove Vlade, što je odbila.
“Upravo završila razgovor sa predstavnicima jedne zapadne ambasade. Kao novinarki kojoj prijeti i koju lincuje Aleksa Bečić, ponuđeno mi je da na nekoliko sedmica ili mjeseci napustim CG i budem gost njihove Vlade. Odbila sam ljubaznu ponudu, imam posla”, napisala je Nikčević.
Iz Demokratske Crne Gore su rekli da je Nikčević, u pripremi snimanja emisije “Teleskopija” sa gostom Miodragom Živkovićem (bivšim liderom LSCG i predsjednikom Savjeta Građanske inicijative „21. maj“) , “kao službeno lice, protivpravnim iskorišćavanjem službenog položaja, iznijela niz uvreda na njihov račun”.
Nikčević, u izjavi za portal Pobjede, kaže da Demokrate ovakvim postupcima otvaraju vrata atmosferi linča novinara i medija i podsjetila na najnoviji primjer prijetnje smrću novinaru i kolumnisti iz Banjaluke Draganu Bursaću.
“Najbolji komentar atmosfere koju crnogorska verzija mladošešeljevaca stvara u Crnoj Gori su prijetnje smrću upućene novinaru Draganu Bursaću i portalu Antena M. Oni otvaraju vrata ovakvoj atmosferi linča novinara i medija, a njihovi sparing partneri su, nažalost, ambasade zapadnih zemalja koje svojim ćutanjem dodatno toj grupi daju za pravo da rade to što rade po Crnoj Gori”, rekla je Nikčević.
Ona je podsjetila da su ambasade na isti način ćutale kad je, kako je rekla, linčovan najbolji sportski novinar u regionu Nebojša Šofranac.
Podsjetimo, Nikčević je najavila krivičnu prijavu protiv predsjednika Skupštine Alekse Bečića, medijskog koncerna „Vijesti“ i NN lica zbog neovlašćenog snimanja i distribuiranja neformalnog i privatnog razgovora sa političarom Miodragom Živkovićem.

-
Politika4 days ago
Ovakvoga ka’ Rajo nema na svijet! Možda samo u Beograd…
-
Politika3 days ago
Gospodari farse su ponovo u igri
-
KOLUMNE3 days ago
SVI PUTEVI VODE NA STADION PODNO TENKA: Glavni dokazi o kriminalu Oskara i ekipe će tek ugledati svjetlost dana
-
Društvo7 hours ago
Vojvoda Mirko Petrović: Simbol otpora, a ne poligon za velikosrpski revizionizam
-
Politika2 days ago
Posljednji stisak ruske političke omče za srpskog autokratu
-
Politika7 hours ago
Milanče je gori