Društvo
PO NALOGU SDT-A: Abazović pozvan na saslušanje
Potpredsjednik Vlade Crne Gore Dritan Abazović pozvan je da se u svojstvu građanina u ponedjeljak, 19. aprila javi Specijalnom policijskom odjeljenju.
Kako “Vijesti” nezvanično saznaju, poziv je upućen po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) a u odnosu na provjere u vezi organizacije i finansiranje protesta u Bogetićima.
Abazović je sinoć u emisiji “Načisto” na TV “Vijesti” rekao da imaju operativna saznanja da je bivši direktor Uprave policije, a sadašnji savjetnik predsjednika Crne Gore Veselin Veljović povezan sa tim okupljanjima.
On je rekao i da imaju operativna saznanja za još četiri osobe, od kojih su neki bivši a neki sadašnji pripadnici Uprave policije i Specijalne antiterorističke jedinice.
Prethodno je i premijer Zdravko Krivokapić optužio Veljovića da stoji iza protesta i kazao da sve finansira organizovani kriminal u sprezi sa nekim političarima.
Veljović je odbacio te optužbe.
-
Politika4 days ago“USTAŠE“, „BALIJE“, „ŠIPTARI”, A SAD TURCI: Kako Beograd izmišlja neprijatelje Crnoj Gori
-
Politika5 days agoMandiću akcije SDT-a poslužile da Spajića i Bečića stavi pod kontrolu i učini nebitnim
-
Društvo17 hours agoKo sabotira privremeno zatvaranje poglavlja 24, te podiže ove ‘ajduke koji su do sada ćutali i na ubistva?
-
Politika3 days agoNije sve u foliranju, ima nešto i u prolaznosti
-
Politika17 hours agoNemoć, strah & nervoza