Društvo
ŠTRAJK: Nikšićki vatrogasci na granici izdržljivosti

Šest nikšićkih vatrogasaca več sedmi dan štrajkuju glađu nakon što su saznali da im je prestao radni angažman. Bivši vatrogasac Marko Marojević kaže da su na granici izdržljivosti i snage.
U Jutarnjem programu TVCG Marojević je rekao da su se na ovaj potez odlučili jer ljudi nijesu imali sluha za njih i njihove probleme.
Obraćali su se Opštini Nikšić, od koje nijesu dobili nikakav odgovor: “Riješili smo da na ovaj način ovo dignemo na viši nivo, kako bi upoznali institucije s našim problemom”.
“Za sada smo jedino u kontaktu s Ministarstvom finansijom, iz kojeg nam je saopšteno da rade na rješavanju našeg problema i da ćemo znati rezultat, ako ne juče, onda danas”, rekao je Marojević, navodeći da imaju razumijevanja za nadležne zbog aktuelne situacije u zemlji.
Zahvalio se svim kolegama na podršci koja stiže i iz drugih opština, ali i regiona.
“Smogao sam snage za ovaj razgovor, i ostale su kolege na izmaku snage. Do sad su dvojica kolega morala da prime ljekarsku pomoć”, istakao je on.

-
Društvo3 days ago
Paradoks Trinaestojulske nagrade: Fašistička četnička ideologija i državno priznanje
-
Politika9 hours ago
OPRAVDANA NERVOZA U BIA: Poslušnici u Crnoj Gori već razmišljaju kako poslije Vučića
-
Svetosavska sekta1 day ago
Promocija Metodija u Vučićevog „lojalistu“
-
Politika2 days ago
Ćutanje na četnizaciju Crne Gore imaće teške posljedice po PES i BS
-
Ekonomija4 days ago
CRNA GORA POD PRITISKOM: Dug raste, investicije stagniraju, Brisel traži rezove
-
Politika2 hours ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri