Vijesti
POPA: Crna Gora je zemlja izuzetnih prirodnih ljepota, EU je uz vas

Crna Gora je zemlja izuzetnih prirodnih ljepota, ogromnih prirodnih resursa i potencijala za razvoj, kazala je šefica Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori Oana Kristina Popa.
Ona je podsjetila da Crna Gora danas obilježava važan jubilej – 30 godina od proglašenja ekološkom državom.
Popa kaže da je to prilika da se podsjetimo šta je do sada postignuto, ali i šta Crnu Goru još čeka na putu ka Evropskoj uniji.
“Crna Gora je zemlja izuzetnih prirodnih ljepota, ogromnih prirodnih resursa i potencijala za razvoj, ali ti resursi su ograničeni i zato ih treba čuvati”, navela je Popa na Tviteru.
?? obilježava važan jubilej 3? godina od proglašenja ekološkom državom.?
Prilika je da se podsjetimo šta je do sada postignuto, ali i šta ?? još čeka na putu ka ??. pic.twitter.com/JAM7sA3hCQ— Oana Cristina Popa ?? (@EUAmbME) September 19, 2021
Ističe da je ulaganje u životnu sredinu i klimatske akcije ulaganje u budućnost.
“Za Zapadni Balkan i Crnu Goru pokrenuli smo Zelenu agendu i Ekonomski i investicioni plan sa snažnim zelenim fokusom, naročito u infrastrukturi. U posljednjih 13 godina EU je u ovu oblast u CG uložila više od 40 miliona eura. Ostajemo posvećeni jačanju partnerstva sa Crnom Gorom. EU je uz vas”, poručuje Popa.
Ulaganje u životnu sredinu? i klimatske akcije ulaganje je u budućnost. Za #ZapadniBalkan i ?? pokrenuli smo Zelenu agendu i Ekonomski i investicioni plan sa snažnim zelenim fokusom, naročito u infrastrukturi.
— Oana Cristina Popa ?? (@EUAmbME) September 19, 2021

-
Svetosavska sekta2 days ago
ZDRAVA EKONOMSKA LOGIKA: Podrška odnarođenim vlastima u Crnoj Gori i Srbiji donijela ogromne prihode tzv. SPC
-
Ekonomija4 days ago
NOVI SVJETSKI SUKOB: Rat tarifa pogodio i pingvine
-
Ekonomija3 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (1): Za ozbiljnog investitora potrebna ozbiljna država
-
Svetosavska sekta24 hours ago
AMFILOHIJE: Vučić i njegovi crnogorski „Ćaciji“ moraće da odgovaraju pred bogom i narodom za višestruku izdaju!
-
Ekonomija31 mins ago
SLUČAJ VELIKE PLAŽE (2): Hoće li sumnje u korupciju vlasti otjerati Alabara?