Vijesti
SAVKOVIĆ VUKČEVIĆ: Selektivnom osudom napada na novinare, vlast polarizuje društvo

Premijer Zdravko Krivokapić, predsjednik Skupštine Aleksa Bečić i potpredsjednik Vlade Dritan Abazović su u svojim tvitovima osude ometanja novinarske ekipe TV Vijesti na radnom zadatku juče na Cetinju pokazali svoje pravo političko lice. Pokazali su ko su njihovi novinari, i čija su oni vlast. U žaru borbe za medijske slobode zaboravili su da osude i jučerašnji uličarski napad na jednu od vodećih novinarki regiona Tamaru Nikčević, saopštila je članica Izvršnog odbora DPS Crne Gore Nela Savković Vukčević.
“Sujeta, kompleksi i podjela na podobne i nepodobne novinare, još jednom su potvrdili da ova vlast jedno priča zapadnim partnerima, a drugo radi. Ali, pokazali i odsustvo njihovog političkog iskustva i demokratskog kapaciteta”, ocijenila je Savković Vukčević.
Međutim, kako kaže, “od koga je, očekivano je”.
“Upravo iz tih krugova i partija se već poduže istrajava u targetiranju Tamare Nikčević. Jučerašnji napad na nju samo je još jedan rezultat crtanja meta i govora mržnje od strane aktuelne vlasti usmjerenog prema slobodnim pojedincima”, zaključila je Savković Vukčević.

-
Politika4 days ago
Sve je u glavi
-
Politika1 day ago
TAJNE ZANATA PROFESIONALNOG SRPSTVA: Kad iscrpiš sve opcije, pozovi se na ugroženost
-
Fudbal4 days ago
KUMOVSKI KLANOVI U OZBILJNOJ OPASNOSTI: Da li je Zvezdan Terzić oštetio Crvenu zvezdu za 6.000.000 eura?
-
Politika13 hours ago
Raspad NSD, uvod u pad Vlade?
-
Sport2 days ago
Oskar izgubio kompas, ali Zvezdu niko ne smije da dira