Vijesti
SULUDI NAUM BEOGRADSKIH SLUGU: Žele krv ako insistiraju na Cetinju
U Cetinjskom manastiru danas u 8 sati planirano je ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskoj Joanikija, čemu se protivi grupa demonstranata, tražeći da se ta svečanost obavi van Cetinjskog manastira.
Na Cetinju je danas planirana svečanost ustoličenja mitropolita crnogorko-primorskog Joanikija. Tome se protivi grupa demontstranata koja od Srpske pravoslavne crkve traži da ustoličenje Jonikija se obavi negdje drugo, a ne u Cetinjskom manastiru.
Na barikadama su odlučni da nema tog nezvanog gosta koji može ući na Cetinje. Nije to neka romantičarska procjena zasnovana na utiscima u noći provedenoj sa divnim ljudima na Belvederu.
Sasvim nepristrasni sud govori i objektivnim posmatračima: pristalice ustoličenja proći će samo ako imaju tenkove i avione koji bi pucali iz vazduha. Ostale varijante su nemoguće!
Još jednom apelujemo na njih – da se urazume.