Vijesti
URA OCIJENILA: Izvještaj vjetar u leđa za borbu protiv korupcije
Izvještaj američkog Stejt dipartmenta ocijenio je da naše pravosuđe ne odgovara na izazove sa kojima se suočavamo i potvrdio značaj izmjene Zakona o tužilaštvu, te dao vjetar u leđa daljoj borbi protiv korupcije i kriminala, ocijenio je potpredsjednik GP Ura Filip Adžić
Komentarišući izvještaj prema kom korupcija i slaba kontrola konflikta interesa ostaju značajan problem u Crnoj Gori, Adžić kaže da borba protiv korupcije ostaje prioritet.
“Izvještaj američkog Stejt dipartmenta ocijenio je da naše pravosuđe ne odgovara na izazove sa kojima se suočavamo i potvrdio značaj izmjene Zakona o tužilaštvu, te dao vjetar u leđa daljoj borbi protiv korupcije i kriminala. Spinovi bivšeg režima srušili su se kao kula od karata i utišali galamu koju su proizvodili ne bi li izmakli suočavanje sa pravdom”, istakao je Adžić.
Izvješaj je, napominje on, prepoznao i značaj Nacionalnog savjeta za borbu protiv korupcije na visokom nivou kao važnu kariku u raskrinkavanju korupcionaškog sistema, koji je čedo bivšeg režima.
“Borba protiv korupcije ostaje prioritetan izazov za sveukupan razvoj Crne Gore, čime ćemo ujedno i poboljšati decenijski pogoršavanu investicionu klimu. Istovremeno, odlučna borba protiv korupcije i organizovanog kriminala dovešće do napretka u poglavlju 23 i članstva Crne Gore u EU, kao našeg ključnog spoljnopolitičkog cilja”, zaključio je Adžić.
-
Ekonomija2 days agoMILIJARDE NA PAPIRU, DUG U STVARNOSTI: Evropska komisija upozorava, domaći političari broje „uspjehe“
-
Tema3 days agoTurci su metafora, sljedeći smo mi
-
Društvo4 days agoKo sabotira privremeno zatvaranje poglavlja 24, te podiže ove ‘ajduke koji su do sada ćutali i na ubistva?
-
Politika4 days agoNemoć, strah & nervoza
-
Politika18 hours agoVUČIĆEVI POSLUŠNICI PRED IZBOROM: Pojačati destabilizaciju, ili priznati da nijesu ispunili zadatak