Ekonomija
NEUSPJELI PREGOVORI SA VLADOM: Advokati kreću u štrajk od ponedjeljka

Advokatska komora Crne Gore donijela je odluku da od 24. maja obustavi pružanje pravne pomoći advokata na cijeloj teritoriji Crne Gore sve do ispunjenja zahtjeva kojim se traži da se izmijeni Zakon o fiskalizaciji i da se ova djelatnost izuzme iz njegove primjene.
“Na ovaj postupak Advokatska komora je bila prinuđena zbog neuspjelih pregovora koji su vođeni sa Vladom, a zbog čega bi se advokati našli u izuzetno otežanom položaju prilikom obavljanja djelatnosti i bili jedini predstavnici ove profesije u regionu koji podliježu fiskalizaciji”, navodi se u saopštenju Advokatske komore koje potpisuje predsjednik Zdravko Begović.
Kako je objašnjeno, na ovaj način advokatura brani dostojanstvo, samostalnost i nezavinost na kojima se temelji postojanje te profesije.
Ova odluka je donijeta na vanrednoj skupštini Advokatske komore.

-
Ekonomija3 days ago
CRNA GORA TONE U DEFICIT: U prvom kvartalu 2025. godine pogoršani svi ključni ekonomski pokazatelji
-
Politika2 days ago
Ovakvoga ka’ Rajo nema na svijet! Možda samo u Beograd…
-
Politika1 day ago
Gospodari farse su ponovo u igri
-
KOLUMNE1 day ago
SVI PUTEVI VODE NA STADION PODNO TENKA: Glavni dokazi o kriminalu Oskara i ekipe će tek ugledati svjetlost dana
-
Svetosavska sekta3 days ago
UZALUD PROMOCIJA METODIJA: Amfilohije je nazamjenjiv, podrška tzv. SPC će nastaviti da opada
-
Košarka4 days ago
Hrabra Crvena zvezda, a kakva bi drugo i mogla biti