Fudbal
VRATIO SE: Ronaldo u Junajtedu
Kristijano Ronaldo se vratio u Mančester junajted.
Engleski klub je potrvdio transfer, pa će Portugalac nakon 12 godina ponovo biti stanovnik Old Traforda.
Mediji na Ostrvu pisali su prethodnih dana da će jedan od najboljih fudbalera svih vremena iz Juventusa preći u redove gradskog rivala ,,đavola“ – Mančester sitija, ali je on ponovo obukao dres u kojem se vinuo u visine.
– Mančester junajted sa zadovoljstvom potvrđuje da je postigao dogovor sa Juventusom i da Ronaldo stiže u Mančester. Kristijano, osvajač pet Zlatnih lopti, ima preko 30 trofeja u karijeri, uključujuči pet u Ligi šampiona. Osvajao je titule u Engleskoj, Španiji Italiji, a bio je i prvak Evrope s Portugalom – napisao je Junajted.
Ronaldo je bio član ,,crvenih đavola“ od 2003. do 2009. godine, a u tom periodu je tri puta osvojio titulu u Engleskoj i jednom Ligu šampiona.
U crvenom dresu je postigao 118 golova na ukupno 292 utakmice.
– Ne bi bilo u redu da zaigram za bilo koji drugi klub u Engleskoj, sem za Junajted. Taj klub je toliko dugo bio moj dom, osjetio bih da sam ga prevario kada bih potpisao za nekog drugog – rekao je Ronaldo kada je odlazio sa Old Traforda.
Portugalac se potom proslavio u Real Madridu, a do sada je bio član Juventusa.
-
Politika5 days agoRajo Evropa će izdati Vučića, jer to je ono što voli da radi
-
Politika2 days agoVučićev žuti karton Mandiću
-
Društvo3 days agoSvečana akademija idiotluka u Pljevljima
-
Politika3 days agoĆuti i ne diraj ništa
-
Politika16 hours agoSITUACIJA OKO NIS-a SE KOMPLIKUJE: Vučić sada ima dodatnih dva miliona razloga za strah