Globus
NIGERIJA: Vlada suspendovala Tviter nakon što je obrisan tvit predsjednika države

Nigerijska vlada saopštila je da je na neodređeno vrijeme obustavila rad Tviter u zemlji, nakon što je dva dana ranije obrisan tvit predsjednika države Mohammadua Buharija.
Zabrana dolazi dva dana nakon što je Tviter izbrisao tvit predsjednika Muhammadua Buharija koji je široko shvaćen kao uvredljiv.
U tvitu napisanom u utorak, nigerijski čelnik zaprijetio je obračunom s ljudima na jugoistoku zemlje, koje optužuje za ponavljajuće napade na javnu infrastrukturu u regiji.
“Mnogi od onih koji se danas loše ponašaju premladi su da bi bili svjesni uništenja i gubitaka života koji su se dogodili tokom nigerijskog građanskog rata. Oni od nas koji su na poljima proveli 30 mjeseci i koji smo prošli rat, tretirat ćemo ih jezikom koji razumiju”, napisao je Buhari u sada izbrisanom tvitu, pozivajući se na brutalni dvogodišnji rat Nigerije i Biafre, u kojem je procijenjeno da je ubijeno jedan do tri miliona ljudi, uglavnom iz plemena Igbo u istočnom dijelu zemlje između 1967. i 1970. godine.
Tvit je izbrisan u srijedu nakon što su ga mnogi Nigerijci prijavili kao uvredljivog.

-
Društvo2 days ago
URUŠAVANJE CRNOGORSKOG OBRAZOVANJA: Sistemska destrukcija čije će posljedice trpjeti generacije koje dolaze
-
Svetosavska sekta4 days ago
Zbog straha od Kremlja i RPC, Vučić oko sebe okuplja vladike „lojaliste“
-
Politika3 days ago
Prizemljenje “srpskog sveta” – mir i prosperitet regije
-
Politika2 days ago
Spajke je disciplinovan dečko
-
Politika1 day ago
ZAPAD POLAKO OTVARA OČI: Da li je “srpski svet” i zvanično kvalifikovan kao prijetnja evropskim integracijama?
-
Politika49 mins ago
Briselski šamar i unutrašnji sukobi žestoko uzdrmali vladajuće diletante