Svijet
USKORO: SAD ukidaju vize Hrvatima
Američki državni sekretar Entoni Blinken pozvao je danas Hrvatsku da se pridruži Programu izuzeća od viza, što je važan korak prema ukidanju viza za hrvatske državljane prilikom ulaska u SAD
“Danas sam nominovao Hrvatsku da se pridruži Programu izuzeća od viza. Ovaj korak prema bezviznom putovanju prepoznaje ogroman napredak Hrvatske u ispunjavanju strogih standarda za zemlje učesnice”, objavio je na Tviteru šef američke diplomatije.
Hrvatski premijer Andrej Planković je na Tviteru zahvalio Blinkenu na pozivu, prenijela je agencija Hina.
“Zahvaljujem državnom srkretaru SAD-a Blinkenu na pozivu Hrvatskoj u Program izuzeća od viza, što je jedan od posljednjih koraka za ukidanje viza hrvatskim državljanima”, napisao je Plenković.
Početkom godine je objavljeno da je broj odbijenih zahtjeva hrvatskim državljanima za američke vize u 2020. pao ispod tri odsto.
Hrvatska, Rumunija, Bugarska i Kipar jedine su članice EU kojima SAD još nijesu ukinule vize.
Zahvaljujem državnom tajniku ?? @SecBlinken na pozivu ?? u Program izuzeća od viza, što je jedan od posljednjih koraka za ukidanje viza ?? državljanima. Uz intenzivan rad @VladaRH, @MVEP_hr i @mup_rh na ispunjenju uvjeta, realizirat ćemo jedan od vanjskopolitičkih prioriteta ??! https://t.co/gu8A4W03et
— Andrej Plenković (@AndrejPlenkovic) August 2, 2021
-
Politika2 days agoNije Kenana jedina
-
Politika1 day ago„Narodna sloga“ po ukusu Beograda: Botun, prva bračna noć Abazovića i Kneževića
-
Društvo4 days agoIZMEĐU ČINJENICA I PRETPOSTAVKI: Eksponat koji se često zloupotrebljava
-
Ekonomija3 days agoPARTIJSKO UPRAVLJANJE RAZORILO CEDIS: Dok se rodbina uhljebljuje, najveće skijalište u državi i dalje visi na starom dalekovodu
-
Politika5 days agoĐavo zna šta radi
-
Politika3 days agoVALJANJE U BLATU, UMJESTO DOGOVORA: Knežević prevario Botunjane?
-
Politika2 hours agoEvropa i dalje pokušava da sanira posljedice svojih grešaka u Crnoj Gori