Svijet
ZATVORI U EKVADORU: Osam mrtvih, 20 povrijeđenih u neredima

U neredima u dva zatvora u Ekvadoru stradalo je osam osoba a 20-tak je povrijeđeno, među kojima i policajci, javilo je tijelo zaduženo za zatvore.
Nasilje je izbilo u zatvoru u jugozapadnoj provinciji Guajas, gdje je ubijeno osam zatvorenika, a dva policajca su povrijeđena, kao i u Kotopaksi u centru zemlje gdje je 20 ljudi povrijeđeno, naveo je nacionalni centar za praćenje zatvorenika (SNAI) preko Tvitera.
U ta dva zatvora već su bili nasilni neredi u februaru ove godine. U sukobima bandi za kontrolu nad glavnim zatvorima u zemlji stradalo je 79 zatvorenika samo u jednom danu.
U Ekvadoru ima oko 60 zatvora koji imaju kapacitet od 29.000 mjesta, međutim njihov kapacitet je oko 30 odsto premašen i u njima se drži 38.000 zatvorenika koje nadzire 1.500 čuvara.
Prema stručnjacima za efikasnu kontrolu tog broja zatvorenika bilo bi potrebno 4.000 čuvara.

-
Svetosavska sekta3 days ago
METODIJE MITROPOLIT: Napredovao u službi zbog odanosti četništvu i politici „krvi i tla“, tek predstoje operativna prestrojavanja
-
Društvo2 days ago
„Oslobodilačko“ obesmišljavanje 21. maja
-
Politika4 days ago
Velikosrpska “crna trojka” sabijena u ćorsokak
-
Politika3 days ago
Od fantazija o „velikom državniku“ do sudbine Slobodana Miloševića
-
Politika10 hours ago
Kad istrošeni autokrata povjeruje da je Tito, onda završava na marginama