Društvo
PO ŽELJI SRPSKOG SVETA: Spremaju ćirilične table na zgradi Vlade

Zgrada Vlade na Rimskom trgu u Podgorici, ostala je ovih dana bez tabli na kojima je pisalo koja se ministarstva tamo nalaze. Ne sceni je veliko spremanje, staklena fasada se pere, kancelarije kreče i pripremaju za nove službenike (“po dubini”).
Razlog što su uklonjene table (osim jedne) leži u činjenici, kako tvrdi naš izvor, što će nove table biti ispisane na ćiriličnom pismu. Jedina tabla koja nije uklonjena, pripada Ministarstvu javne uprave, digitalnog društva i medija, čija ministarka Tamara Srzentić slovi kao jedina Crnogorka u novoj, apostolskoj Vladi, pa je tako naložila da latinična tabla na kojoj stoji naziv njenog ministarstva – ostane.
U zgradi na Rimskom trgu, inače, nalazilo se nekoliko ministarstava koja u novoj organizacionoj strukturi Vlade, neće postojati.

-
Politika4 days ago
Što bi pad Vučića značio za Crnu Goru?
-
Svetosavska sekta4 days ago
Klečanje učenika pred klerofašizmom Crkve Srbije
-
KOLUMNE3 days ago
OPASAN PO REGION: Oskar izgubio razum
-
Politika1 day ago
ILI NE ZNAJU S KIM IMAJU POSLA ILI IMAJU REZERVNI PLAN: Ako nemaju čime da “pritisnu” Spajića, Hrvati da ne očekuju ništa
-
Politika1 day ago
Samo smijurija i mazanje očiju