Evropa
TALASI OD 15 METARA U SJEVERNOM MORU: Evakuisanje članova posade holandskog teretnog broda

Posada holandskog teretnog broda u ponedeljak je evakuisana po olujnom nevremenu kod norveške obale, rekli su danas lokalni zvaničnici. Brod je nastavio da plovi, a prijeti mu opasnost da potone.
Članovi posade na brodu Eemslift Hendrika podigli su u ponedjeljak uzbunu u Sjevernom moru, zbog čega je Norveška obalna straža pokrenula operaciju evakuisanja 12-člane posade sa broda.
That fist bump at 00:58 ? Solid work by the crew! Note that it is not one of the new #SARQueen helicopters operated by the Norwegian Armed Forces and currently being phased in, but rather a civilian S-92 of CHC Helikopter Service. https://t.co/Rym7T1A5oW
— Corporal Frisk (@CorporalFrisk) April 6, 2021
Neki od 12 članova posade skočili su u okean prije nego što ih je spasio helikopter, a drugi su spašeni direktno s palube, vidi se na videu koji je objavio Norveški centar za koordinaciju spašavanja.
Brod u olujnom nevremenu (Izvor: EPA-EFE/RESCUE HELICOPTER FLORO)
Svi su na sigurnom, ali plovilu koje se trenutno nalazi u Sjevernom moru, oko 130 kilometara od obale, prijeti potonuće, rekao je norveški zvaničnik.
– Brodu je tokom noći otkazao glavni motor. Postoji rizik da se prevrne i potone – rekao je za NRK Hans Peter Mortenson iz Norveške obalne uprave i dodao da bi to moglo dovesti do izlivanje dizela i loživih ulja iz rezervoara.
Eemslift Hendrika je brod izgrađen 2015. godine i registrovan u Holandiji. Prema podacima kompanije Starclass Yacht Transport, sa sjedištem u Monaku, služi za prevoz jahti i manjih plovila.

-
Politika4 days ago
Šubara i Katić išli na sigurno, dok političko svetosavlje apsorbuje Spajićev PES
-
Društvo3 days ago
OBRAZOVANJE ZAHTIJEVA KRITIČKO PROMIŠLJANJE, A NE DOGMU: Vjeronauci nije mjesto u školi
-
Politika5 days ago
Tanka im je korica
-
Politika3 days ago
Igra raskola
-
Ekonomija19 hours ago
NOVI SVJETSKI SUKOB: Rat tarifa pogodio i pingvine