Društvo
ZA DVIJE SEDMICE: Naplaćeno preko 72.000 eura kazni zbog kršenja mjera

U periodu od 15.aprila – 3.maja Zdravstveno-sanitarna inspekcija, Turistička inspekcija, Tržišna inspekcija, Inspekcija rada, Inspekcija za igre na sreću, kao i Prosvjetna inspekcija i Inspekcija za sport (po ovlašćenju) su izvršile ukupno 5.619 inspekcijskih pregleda, u dijelu poštovanja epidemioloških mjera.
“Tokom inspekcijskih nadzora inspektori su utvrdili 49 nepravilnosti i za počinjene prekršaje izdali 68 prekršajnih naloga u ukupnom iznosu od 72.700 eura. Takođe podnijeli su i 12 zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka područnim sudovima za prekršaje”, saopšteno je iz Uprave za inspekcijske poslove.
Turistička inspekcija je u izvještajnom periodu utvrdila najveći broj nepravilnosti koje su se najčešće odnosile na nenošenje zaštitne maske, sjedenje za stolom većeg broja gostiju od dozvoljenog, nepridržavanje propisane udaljenosti između stolova, a za čije otklanjanje je preduzela kaznene mjere.
Podsjećamo da je samo tokom tri praznična dana Turistička inspekcija izdala 46 prekršajnih naloga u iznosu od 47.000 eura.
Takođe u saradnji sa službenicima Uprave policije ispražnjeno je šest ugostiteljskih objekata.
“Najveći broj rješenja donijet je od strane Zdravstveno-sanitarne inspekcije, tj. od ukupnog broja donijetih rješenja (4.974), 4.973 su rješenja o samoizolaciji. U cilju kontrole sprovođenja rješenja o samoizolaciji, zdravstveno-sanitarni inspektori su u izvještajnom periodu, sa službenicima Centara bezbjednosti,kontrolisali i 1.846 rješenja o samoizolaciji od kojih nije ispoštovano jedno rješenja (u Rožajama)”, navode iz Uprave.

-
Politika4 days ago
MOSKVA NE PRESTAJE DA STEŽE OMČU: Koliko još može da izdrži srpski autokrata?
-
Društvo5 days ago
NASTAVLJA SE DISKRIMINACIJA CRNOGORSKIH VJERNIKA: Mandić-Spajićeva vlast u dogovoru sa SPC želi da izbriše Crnogorsku pravoslavnu crkvu
-
Sport18 hours ago
ODLASCI VRHUNSKIH SPORTISTA SVE VEĆI PROBLEM: Radi li se dovoljno na razvoju osjećaja pripadnosti Crnoj Gori?
-
Politika5 days ago
Težački posao
-
Politika3 days ago
VRLINA PODANIŠTVA: Kad je neko rođen da služi
-
Politika18 hours ago
Magični Spajke je ponovo na putu