Društvo
BOLNICA NIKŠIĆ: Ispoštovana sva pravila medicine prilikom porođaja Anđele Bigović
Kolektiv Odjeljenja porodilišta bolnice u Nikšiću tvrdi da su kod porođaja Anđele Bigović ispoštovana sva pravila medicinske nauke, doktrine, struke, dobre kliničke prakse, a sam porođaj je protekao uredno. Bigović je u nedjelju zbog komplikacija nakon porođaja u teškom stanju prevezena u Podgoricu, dok je njena beba preminula.
“Komplikacije kod porodilje nastaju u postporođajnom toku, o čemu je porodica bila uredno obaviještena. Dežurni i pripravni ginekolog uz anesteziološku i transfuziološku službu su uložili maksimum stručnog i ljudskog napora da saniraju komplikacije nastale kod porodilje i nakon toga je upućena na tercijarni nivo zdravstvene zaštite odnosno KCCG, o čemu je porodica takođe uredno obaviještena”, ističe se u reagovanju iz bolnice u Nikšiću.
Oni tvrde da je nekoliko sati nakom porođaja, došlo do blagog pogoršanja stanja bebe o čemu je porodica takođe obaviještena. Ocu je bilo omogućeno da vidi svoju bebu i preduzete su sve mjere, po medicinskim standardima koje se mogu preduzeti na sekundarnom nivou zdravstvene zaštite, a beba je transportovana na tercijarni nivo radi dalje dijagnostike i tretmana.
-
Politika5 days agoAlbanci i Bošnjaci mogu odlučiti i o nestanku Crne Gore
-
Svetosavska sekta5 days agoCrkva Srbije ne služi Bogu, nego mamonu
-
Društvo3 days agoĆirilica između fanatizma i istorije
-
Politika4 days agoA od kuma kineske supersonične rakete!
-
Ekonomija2 days agoMARTOVSKI SNIJEG NE MOŽE SAKRITI ISTINU: Kolašin je preživio sezonu zahvaljujući prirodi, ne državi
-
Politika18 hours ago„BIJELI“ DIO ISTISKUJE SPAJIĆA: Ivanović i Pejović preuzimaju PES?
-
Društvo2 days agoKrsto i Rako, dvije smrti i jedna vječna opomena Crnoj Gori