Region
GRLIĆ RADMAN: Incidenti u Crnoj Gori i granici Srbije i Kosova razlog za ozbiljnu zabrinutost
Nedavni incidenti u Crnoj Gori i na granici Srbije i Kosova razlog su za ozbiljnu zabrinutost, kazao je ministar vanjskih poslova Hrvatske Gordan Grlić Radman.
Uoči Savjeta ministara vanjskih poslova u Luksemburgu, na kojem će se o Zapadnom Balkanu govoriti pod tačkom “tekuća pitanja”, Radman je najavio da će region biti detaljna tema narednog sastanka u novembru.
“Nedavni incidenti u Crnoj Gori i na granici Srbije i Kosova razlog su za ozbiljnu zabrinutost. Situacija u regiji Jugoistočne Evrope, na Zapadnom Balkanu se pogoršava i moramo da razgovaramo o tome i da pokažemo naš odgovor detaljno na narednom sastanku u novembru”, kazao je Radman.
Iskazao je i zabrinutost zbog nedavnih političkih događaja u BiH, naročito što, kako kaže, umjesto postizanja krucijalnog konsenzusa o izbornim reformama “vidimo eskalaciju političke borbe i paralizu institucija”.
Radman naglašava i važnost jednakosti tri konstitutna naroda u BiH, kao ključa za funkcionalnost, stabilnost i EU budućnost zemlje.
-
Politika3 days agoSrbija je žrtva velikosrpstva i uskoro će samo formalno postojati kao država
-
Politika3 days agoNišta od zabave
-
Društvo1 day agoKAD PREZIR PROGOVORI JEZIKOM MOĆI: Kako se Crna Gora pokušava poniziti da bi se lakše pokorila
-
Svetosavska sekta11 hours agoPravoslavna crkva u Crnoj Gori se nameće kao nužno rješenje crkvenog pitanja