Komentar
Formula za apostole
piše: Željko Vukmirović
Zanimljiva je formulacija kojom je Velika Britanija sankcionisala člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorada Dodika i predsjednicu tog bh. entiteta Željku Cvijanović – “zbog pokušaja da naruše legitimitet i funkcionalnost države”.
Ovo, svakako, ohrabruje. Posebno građansku Crnu Goru suočenu sa efektima kleronacionalističke vlasti koja se pred evropskim neprepoznavanjem suštinskih balkanskih izvora svih nesreća uvalila u vođstvo države Crne Gore. Čak se nisu trudili ni da prikrivaju pokušaje. Ovi “naši” su istog časa sa preuzimanjem vlasti krenuli u – narušavanje legitimiteta i funkcionalnosti države. Iza sebe su ostavili samo rušilačke tragove koji su u priličnoj mjeri za svega godinu i po dana destabilizovali Crnu Goru. I politički i ekonomski i bezbjednosno. Od legitimiteta do tada nezavisne države koja je obezbjeđivala povjerenje Evrope i svijeta ostalo je samo sjećanje. U Crnoj Gori su sa dolaskom nove vlasti 30. avgusta 2020. godine promovisani partneri koji su puno toga i puno godina unazad ulagali u biznis urušavanja crnogorske države – Srbija i Rusija.
A onda su sankcije pokucale na komšijska vrata. I cijeli komšiluk je čuo to kucanje.
A svi oni diletanti koji su se primili na ekspertsko zvanje u Vladi Crne Gore mogli bi da se suoče sa svojim učincima. I istinskom redefinicijom – od Vlade stručnjaka i apostola do Vlade zlonamjernih i pogubljenih. Uz preciznu britansku formulaciju sankcionisanja “narušavanje legitimiteta i funkcionalnosti države”.
Tu baš i nema mjesta za uporne klerikalne prijetnje, ojađivanje državnog budžeta i slavljenja jedne invazije. Legitimitet i funkcionalnost nemaju veze s tim.
I eto ti prečice od jedne formulacije do – formule za apostole.
-
Društvo2 days ago
Raoniću, himnu gasi, Mandićevo uho spasi
-
Svetosavska sekta4 days ago
SPC je bačva bez dna u koju se sipaju milioni
-
Politika3 days ago
Ofiranje ugroženog srpstva
-
Politika1 day ago
DON’T CRY BABY Kolaps već prežaljene vlasti
-
Komentar1 day ago
TRAMPOVA POLITIKA I ŽENE: Da li ograničavanje osnovnih ženskih prava može postati globalni trend