Ostali sportovi

“AJKULE” SAVLADALE HRVATSKU POSLIJE PETERACA: Sjutra polufinale sa Italijom

Pobjedom nad Hrvatskom nakon peteraca 15:14, naša reprezentacija je na korak od plasmana na završnicu Svjetske lige koja se igra krajem juna u Tbilsiju.

Naš tim je dobro počeo meč i poveo 1:0. Hrvati su odgovorili sa dva pogotka i riješili četvrtinu u svoju korist 2:1.

Na početku druge četvrtine naš tim je došao do izjednačenja, da bi Hrvati pred odlazak na poluvrijeme poveli 3:2.

U nastavku dobra igra naših, Aleksandar Ivović je izjednačio na 3:3, a Đuro Radović doveo naše u vođstvo od 4:3.

U sljedećem napadu Hrvati dobijaju igrača više i sigurnu realizaciju Fatovića za novo izjednačenje.

Marko Joković vraća prednost za Hrvatsku golom sa velike daljine, poslije promašenog zicera naših sa igračem više.

Poslije novog zicera i stative, Hrvati prave kontru a Fatović donosi najveću prednost za Hrvatsku 6:4.

Marko Petković brzim golom vraća naš tim u igru i smanjuje na 6:5.

U nastavku smo promašivali sa igračem više, a Hrvati su pravili kontre, pa je iz jedne takve ponovo Fatović donio dva gola prednosti.

Na 30 sekundi do kraja trećeg perioda naši su dobili igrača više a Gojković tražio tajm aut, međutim naši nijesu uspjeli da smanje rezultat pa je rezultat glasio 7:5.

Poslije odbrane Lazovića naši su smanjili na 7:6, a zatim je Matković izjednačio na 7:7.

Nerješiva enigma za naš tim bio je Fatović koji je doveo Hrvatsku u novo vođstvo, da bi Dobud povećao na 9:7 na 3:15 do kraja.

Ukropina je smanjio na 9:8 svojim prvim golom na meču.

Golovi su se ređali kao na traci, a deseti za Hrvate postigao je Luka Bukić.

Ivović je svojim trećim golom iz desetog šuta smanjio na 10:9. Odbranili smo napad i na 30 sekundi do kraja meča Gojković je ponovo zvao tajm aut kako bi pripremio napad koji bi donio penale za naš tim.

Ukropina se našao na pravom mjestu i na sedam sekundi do kraja izjednačio na 10:10 što je bio konačan rezultat.

Hrvati nijesu uspjeli da organizuju napad pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Prvih osam izvođača bili su sigurni da bi Kandić, koga je Gojković poslao među stative umjesto Lazovića, odbranio posljednji peterac Garsiji.

Draško Brguljan je u posljednjoj seriji bio siguran i odveo naš tim u polufinale na meč sa Italijom koja je savladala Mađarsku 9:8.

Duel sa Italijom je na programu je sjutra od 16:30.