Sport

DANAS: Buđenje uz “ajkule” i “lavice”

Takmičenje na Olimpijskim igrama u Tokiju u četvrtak će od crnogorskih sportista nastaviti rukometašice, vaterpolisti, džudistkinja Jovana Peković i jedriličar Milivoj Dukić

Rukometašice će u devet sati i 15 minuta igrati sa Norveškom.

Izabranice selektorke Bojane Popović na startu su savladale Angolu 33:22, dok su u drugom kolu izgubile od Japana 29:26.

Norveška je bila ubjedljiva protiv Južne Koreje 39:27 i Angole 30:21.

Vaterpolisti će, nakon ubjedljivog trijumfa protiv Australije 15:10 i poraza od Španije 8:6, u osam sati i 30 minuta, igrati sa Hrvatskom.

Hrvatski vaterpolisti su na startu turnira slavili protiv Kazahstana 23:7, dok su u drugom kolu izgubili od Australije 11:8.

Dukić će u pet sati nastaviti takmičenje u klasi laser, nakon što poslije tri takmičarska dana zauzima 12. mjesto.

Sat ranije počeće takmičenje u džudo, u kategorioji do 78 kilograma, u kojoj će nastupiti Jovana Peković.

Njena protivnica na startu biće Hrvatica Karla Prodan, bronzana sa posljednjeg Evropskog prvenstva.