Fudbal

BARSA SLAVILA PROTIV HUESKE: Gol De Jonga i rekord Mesija

Posljednji meč nedjeljnog programa 17. kola španske La Lige donio je meč Heske i Barselone, a Katalonci su kao gosti slavili rezultatom 1:0 pogotkom Frenkija De Jonga i izbili na peto mjesto na tabeli preskočivši Sevilju.

Pobjednički pogodak za ekipu Ronalda Kumana postigao je holandski vezista Frenki de Jong u 27. minutu, a asistent mu je bio kapiten Lionel Mesi.

Barselona je bila nadmoćan rival, imala je čak 20 šuteva na gol rivala i nadmoć u posjedu lopte, ali je gol postignut u prvom poluvremenu ostao jedini na duelu.

Bio je ovo još jedan meč u kojem je Lionel Mesi svojim nevjerovatnim statistikama zadivio ljubitelje fudbala – bio je to Leov 500. meč u La ligi, na kojem je uputio 400. direktni šut iz slobodnog udarca, a asistencija za gol De Jonga bila je jubilarna 300. za Argentinca u profesionalnom fudbalu.