Fudbal

CFL: Budućnost bolja od Dečića, Sutjeska preuzela drugo mjesto

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske ostvarili su pobjede, a nova tri boda upisali su i ekipe Rudara i Podgorice, u 28. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je na Gradskom stadionu savladala Dečić 2:0, a do 22. pobjede ove sezone došla je golovima Miomira Đuričkovića u 33. i Igora Ivanovića 89. minutu iz jedanaesterca.

Poraz Dečiča iskoristila je Sutjeska, koja je pobjedom na gostovanju Petrovcu 3:1 preuzela drugo mjesto na tabeli.

Nikšićki tim do 12. pobjede ove sezone vodili su Božo Marković golom u 12. iz jedanaesterca, Milutin Osmajić u 18. i Igor Pajović u 79. minutu.

Jedini pogodak za domaći tim postigao je Zaim Divanović u 57. minutu.

Rudar je u Pljevljima savladao plavsko Jezero 4:2 i upisao 12. trijumf ove sezone.

Domaćin je slavio golovima Miloša Zečevića u 10. i 67. iz jedanaesteraca, Danina Talovića u 71. i Vuka Strikovića u 85. minutu.

Strijelci za Jezero bili su Mamadu Mendi u 16. i Edis Redžepagić u 51. minutu.
U gradskom derbiju slavila je Podgorica, koja je na Starom aerodromu, pobijedila OFK Titograd 1:0.

Odlučujući pogodak postiogao je Marko Vukčević u 18. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Iskre i Zete, koji su Danilovgradu igrali 1:1.

Zeta je povela golom Vaska Kalezića u 17. minutu.

Konačan rezultat postavio je Vladislav Rogošić u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena iz jedanasesterca.

Budućnost je, poslije 28. kola, vodeća na tabeli sa 69 bodova i ima 23 više od drugoplasirane Sutjeske.

Dečić je treći sa 45, Podgorica i Rudar osvojili su po 40, a Iskra i Zeta po 36 bodova.

U narednom kolu, 11. aprila, sastaće se: Sutjeska – Budućnost, Dečić – Iskra, OFK Titograd – Rudar, Podgorica – Petrovac i Zeta – Jezero.