Fudbal

CFL: Budućnost potvrdila klasu i jesenju titulu

Šampion jesenjeg dijela prvenstva, Budućnost, nastavila je seriju pobjeda, a da ne bude neriješenih duela pobrinuli su se fudbaleri Sutjeske, Rudara, Iskre i Podgorice, koju su osvojili po tri boda u utakmicama 19. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je potvrdila formu i slavila u Tuzima u derbiju kola protiv Dečića 4:0. Bila je to deveta uzastopna pobjeda, ukupno 15. ove sezone.

Šampion je slavio golovima Draška Božovića u 7, Petra Grbića u 33. i 67. U strijelce se upisao i Igor Ivanović u 51. minutu. Sa utakmicom manje Budućnost ima 15 bodova prednosti.

Ekipa iz Tuzi jesenji dio šampionata završila je kao drugopalsirana.

Bod manje ima trećeplasirana Sutjeska, koja je u Nikšiću savladala Petrovac 2:1.

Nikšićki tim do pobjede došao je golovima Dragana Grivića u 5. i Boža Markovića u 36. minutu.

Gol za Petrovac postigao je Marko Marković u 61. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Rudar, koji je u Beranama savladao plavsko Jezero 2:1.

Pljevaljski tim do treće uzastopne pobjede ove sezone došao je golovima Dejana Kotorca u 13. i Vuka Strikovića u 76. minutu.

Pogodak za Jezero postigao je Ndue Mujeci u 49. minutu iz penala.

Iskra je u Golubovcima slavila protiv Zete 2:0.

Vodeći pogodak postigao je Ivan Vuković u 65, a konačnih 2:0 postavio je Vladislav Rogošić u 83. minutu.

Podgorica je savladala OFK Titograd 2:1.

Gosti su poveli pogotkom Miloša Brnovića iz jedanaesterca u 25. minutu.

Izjednačio je Nikola Čelebić u 38, a pobjedu Podgorici donio je Japanac Sentoku u 79. minutu.

Budućnost je, poslije 19. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 46 bodova.

Dečić je drugi sa 31, Sutjeska je osvojila 30 bodova.

Jesenji dio šampionata  biće završen u srijedu kada se igra odgođeni duel između Budućnosti i Petrovca.