Fudbal

PREMIJER LIGA: Liverpul poražen na Enfildu poslije skoro četiri godine

Ekipa Liverpla poražena je od Barnlija na svom terenu 1:0, golom Barnsa iz jedanaesterca u 83. minutu.

To je prvi prvenstveni poraz Liverpula na Enfildu poslije skoro četiri godine, a Liverpul u šampionatu nije postigao gol 450 minuta.

Ekipa Jirgena Klopa igrala je dosta smušeno, propustila i nekoliko izglednih prilika što su gosti uspjeli da kazne.

Loša forma domaće ekipe u posljednjih nekoliko kola uslovila je da Mančester junajted preuzme lidersku poziciju.

Liverpul je pao na četvrtu poziciju sa šest bodova zaostatka za Junajtedom a ukoliko Siti bude slavio u zaostalom meču biće to zaostatak od čak sedam bodova.

Liverpul čeka serija teških mečeva. Prvo u FA kupu gostuju Mančester junajtedu, zatim Totenhemu i Vesthemu u prvenstvu.