Fudbal

SERIJA A: Napoli dominirao i izgubio sa igračem više, Specija pobjegla iz zone ispadanja

Ekipa Napolija poražena je na svom terenu od Specije 1:2, što u 16. kolu predstavlja najveće iznenađenje u Italiji.

Ovim porazom Napoli je propustio priliku da se umiješa u vrh i na taj način još jednom pokazao zašto ekipa iz Napulja ne može osvojiti Skudeto već dugo vremena.

Poslije prvog poluvremena koje je završeno bez golova gdje je Napoli imao čak 15 šuteva od čega čak sedam na gol, očekivalo se da domaći slome otpor Specije.

To su uradili u 58. minutu kada je Patenja postigao vodeći gol za Napoli. Nzola je u 68. minuta izjednačio sa bijele tačke.

U 77. minutu je isključen Ismadži za Speciju i kada su svi očekivali da Napoli prelomi meč, gosti su osvojili tri boda golom Pobega u 82. minutu.

Specija je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja, dok je Napoli sa 28 bodova na petom mjestu.