Fudbal

TELEKOM PRVA LIGA: Pobjede Budućnosti i Dečića, neriješeno u Nikšiću

Fudbaleri Budućnosti i Dečića ostvarili su pobjede, dok je duel Sutjeske i Rudara završen bez pobjednika, u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Podgorici pobijedila ekipu Iskre iz Danilovgrada 1:0.

Odlučujući pogodak, za 20. trijumf ove sezone, postigao je Igor Ivanović u 21. minutu.

Budućnost je tom pobjedom seriju bez poraza u prvenstvu Crne Gore produžila na 22 meča i postavila novi rekord.

Dečić je na DG areni savladao Podgoricu 3:0 i drugim uzastopnim, ukupno desetim trijumfom ove sezone, osamio se na drugom mjestu na tabeli.

Ekipa iz Tuzi slavila je golovima Iljira Camaja u 9, Marka Tućija u 38. i Matije Božanovića u 53. minutu.

Camaj u 65. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Nikola Ivezić.

Sutjeska i Rudar igrali su u Nikšiću 1:1.

Domaćin je poveo golom Igora Pajovića u 44. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Suraka Zakarija u 57. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Zete i Jezera.

Zeta je u podgoričkom naselju Stari aerodrom pobijedila ekipu OFK Titograda 2:0 i prekunula seriju od četiri uzastopna poraza.

Do devetog trijumfa došla je golovima Vaska Kalezića u 35. i Marka Burzanoviuća u 90. minutu.

Najbolju priliku za domaći tim imao je Miloš Brnović u 70. minutu, ali nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac Zoran Aković je odranio.

OFK Titograd je sam finiš odigrao sa igračem manje, nakon što je Marko Roganović isključen u 85. minutu zbog dva žuta kartona.

Jezero je na stadionu pod Malim brdom slavilo protiv Petrovca 2:0.

Plavski tim do prvog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata, ukupno sedmog ove sezone, vodili su Senegalac Mamadu Mendi u 10. i Marko Matanović u 51. minutu.

Budućnost je, poslije 25. kola, vodeća na tabeli sa 63 bod i ima 22 više od drugoplasiranog Dečića.

Sutjeske je treća sa 39, na četvrtom mjestu je Rudar sa 36, dok su Iskra i Podgorica osvojili po 33 boda.

U 26. kolu, u subotu, sastaće se: Rudar – Iskra, Jezero – Budućnost, Zeta – Petrovac, Dečić – OFK Titograd i Sutjeska – Podgorica.