Košarka

ABA: Budućnost umalo prokockala +15 u Čačku, bitna pobjeda za nastavak takmičenja

Košarkaši Budućnosti bolje su počeli meč pa su imali prvu osjetniju prednost pri rezultatu 14:8.

Nastavili su da kontrolišu meč pa je rezultat nakon prvog perioda bio 25:21 za naš tim.

U drugoj četvrtini Budućnost mnogo bolja od Borca, prednost je rasla na 9 ponea 30:21, pa 34:35.

Na poluvrijeme se pošlo rezultatom 44:37 za Budućnost, najviše zahvaljujući kobsu koji je prvi dio meča završio sa 15 poena.

U nastavku četvrtina sa malim brojem poena, Budućnost je domaće svela na samo 12 poena pa je i prednost rasla a u posljednji period se ušlo rezultatom 62:49.

Kada su trebali da završe meč u laganom ritmu, Budućnost je ušla u negativnu fazu i meč dovela u pitanje.

Na minut i po do kraja rezultat je bio neriješen 69:69.

Onda je stvar u svoje ruke uzeo  Nikola Ivanović koji je uspisao poene iz ulaza i dobio faul za 72:69.

Poslije tajm auta Džons trojkom vraća egal.

Ivanović j promašio šut za tri poena ali je Edžim uhvatio loptu i dobio faul. Promašio je jedno bacanje za minimalno vođstvo Budućnosti.

Borac je izgubio loptu a Budućnost dobila novi napad koji je na samom kraju trojkom završio Edžim za +4 i konačnih 76:72.

Najbolji u redovima Budućnosti je bio Kobs sa 19 poena, Rid je upisao 14 a Edžim 13-

Kod Borca Kocović je upisao 16 poena, Smit 14 a Džons 12.