Košarka

ABA: Mornar siguran protiv Borca

Published

on

Ekipa Mornara savladala je u Baru Borac iz Čačka 86:72, u okvoru 17. kola ABA lige.

Barani su od samog starta krenuli po bodove, vodili tokom čitavog meča i kontrolisali ritam.

Prva četvrtina je bila izjednačena, igralo se koš za koš, pa su domaći prvi period završili vođstvom 25:24.

U nastavku Mornar je zaigrao mnogo bolje, prednost je išla i do +14, 54:40, da bi se na odmor pošlo rezultatom 54:45.

U trećem periodu viđena je ista slika na parketu, Morar je uvećavao prednost, a ekipu su vukli Gordić i Jeremić.

Išao je Mornar i do +22 u posljednjem periodu da bi na kraju rezultat bio 86:72.

Kod domaćih Gordić je imao 22 poena i 8 asistencija, Jeremoić je dodao 19 poena a Gabriel 11.

Kod borca Džons je ubacio 20 poena a Miletić 9.

Mornar sjutra ide za Kazanj, gostuju Uniksu u eurokupu a nakon toga i Megi u okvoru ABA lige.