Košarka

BUDUĆNOST IZGUBILA U BEOGRADU: Moglo je i drugačije

Nemoć u napadu u većem dijelu drugog poluvremena, sudijski kriterijum po kome su sve “sporne” lopte pripale domaćinu, tradicionalno katastrofalan defanzivni skok i loša igra nekoliko važnih igrača, doveli su Budućnost do poraza (82:78) u prvom meču finala ABA lige.

Naš tim je tokom većeg dijela meča zaostajao, ali je uspio da se nakon minus 15 sedam minuta prije kraja potpuno vrati u utakmicu.

Razigrao se Nikola Ivanović sa 11 poena u tom periodu i “plavi” su iz izgubljene situacije došli u priliku da se bore za trijumf.

Poslije polaganja Popovića Budućnost je prišla na 80:78, da bi nakon faula Ivanovića Lojd sa penala osigurao pobjedu Zvezde.

U posljednjem napadu promašio je Kobs za tri poena i propala je posljednja šansa da se naša ekipa vrati u utakmicu.

Veliki problem odbrani našeg tima predstavljao je ofanzivni skok Beograđana, koji su uhvatili 17 lopti u napadu.