Košarka

EUROCUP: Budućnost savladala Burg i ostala u trci za četvrtfinale

Košarkaši Budućnost VOLI su savladali Burg na gostovanju u 5. kolu TOP 16 faze 89:92 (21:24, 24:23, 24:20, 20:25).

Francuski tim je u meč ušao rasterećeno, pošto su već ranije izgubili sve šanse za prolaz dalje, dok su naši košarkaši, nakon sinoćnjeg trijumfa Virtusa imali imperativ pobjede što se osjetilo u nekim momentima utakmice.

Međutim prije svega odličnom rotacijom Dejana Milojevića, a onda i odličnim izdanjem Vilija Rida, ali i Amedeo Dela Valea, Luke Mitrovića, Danila Nikolića, Džastina Kobsa naš tim je uspio da osvoji dvoranu Ekino.

Prva dionica donosi dobru košarku naših momaka. Prvo Suad Šehović, pa Fedor Žugić pogađaju za tri poena, ali nam je onda šut sa perimetra stao.

Tačnije narednih sedam pokušaja “plavo-bijelih” nije uspjelo, mada ruku na srce dosta puta je lopta jednostavno izašla iz obruča.

Vili Rid je predvodio napad sa 6 poena, a lijep all round period je imao Melvin Edžim sa 2 poena 4 skokoa i 3 asistencije.

Svijesni uloga koji nosi meč, naši momci su počeli da igraju malo čvršću odbranu, pa su več poslije nepunih tri minuta igre u drugoj izašli iz bonusa sa faulovima.

Domaći košarkaši su to iskoristili, pogotovo na ofanzivnom skoku.

Dosta problema nam je davao Zekeri Pikok koji je posebno bio raspoložen sa perimetra sa 4 pogođene trojke.

Uspjeli su ipak “plavo bijeli”  da održavaju blagu prednost. a posebno su se istakli Rid i Edžim.

U ovoj četvrtini izdvajamo sjajan lob pas Nikole Ivanovića za Vilija Rida, a “Air Kaznas” je moćno zakucao.

Rid je na poluvremenu imao 12 poena (5/5 iz igre), Šehović je postigao 7, dok su Žugić, Mitrović, Edžim dali po 6 poena.

Domaći košarkaši su bolje otvorili drugo poluvrijeme i uspjeli su čak da povedu 5 poena razlike.

Nakon tajm-auta Dejana Milojevića naši momci su uspjeli da se trgnu.

Rid je ponovo zablistao, ovoga puta na drugoj strani terena, kada je u jednom napadu Burga dva puta udario efektno blokadu.

U napadu stvari se mijenjaju prvo odličnom trojkom Dela Valea, koji je nakon driblinga pogodio sa osam metara, a brzo se potom pogodio je i Danilo Nikolić.

U posljednjoj dionici svoj momentum imao je i Nikola Ivanović koji je vezao 6 poena za nas uz jednu ukradeno loptu.

Naš tim je odigrao odličnu  odbranu u ovom periodu i uspio je da povede 9 poena razlike.

Na kraju u penal završnici, prvo Mitrović pa Danilo Nikolić maše po dva bacanja, i protivnik je imao napad u kojem im je jedino šut za 3 poena omogućavao produžetak ali je Zek Rajt bio nepreciza.

Rid i Edžim su završili meč sa po 14 poena, Dela Vale je dao 12, Danilo Nikolić i Luka Mitrović po 10 poena, Fedor Žugić 9.

Iduća utakmica Evrokupa sa Cedevita Olimpijom odlučuje o prolasku u četvrtfinale ovog takmičenja.

Prije toga naši momci imaju meč ABA lige protiv Zadra u “Morači”.