Košarka

EUROKUP: Mornar pobjedom donio Crnoj Gori dva tima u Top 16

Published

on

Poljednji meč grupne faze Eurokupa onio je Crnoj Gori i drugog predstavnika u Top 16 fazu, nakon pto je Mornar savladao Budućnost 80:74.

Mornar je počeo dobro i poveo 6:0, da bi Budućnost uzvratila i smanjila na 6:5. Nakon toga igralo se za koš pa je Mornar u drugu četvrtinu ušao sa pet poena prednosti 22:17.

U nastavku je viđena slična igra, Barani sa nešto boljim procentom iz šuta za dva poena.

Na poluvrijeme se pošlo rezultatom 47:42 za Mornar, nakon trojke Pulena u posljednjoj sekundi sa skoro 10 metara.

U prvom dijelu meča kod domaćih najbolji je bio Nikola Ivanović sa 10 poena, Fedor Žukić je ubacio osam. Kod gostiju 10 poena je upisao Jeremić, po osam su ubacili Pulen i Luković.

Treća četvrtina pripala je mornaru 18:16, ponovo su se istakli Pulen, Luković i Jeremić, kod domaćih bolji od drugih bio je Žugić.

U posljednji period Mornar je ušao sa prednošću 65:58.

Mornar je čuvao prednost u prvih pet minuta kada je Žugić smanjio rezulatat na 71:68.

U posljednji minut se ušlo sa vođstvom Mornara 80:74, kada je Mijović zvao tajm aut.

Nijesu pomogli savjeti sa klupe pa je Mornar iskusno priveo meč kraju i izborio Top 16 fazu rezultatom 84:78.

Kod Mornara najbolji je bio Džejkob Pulen sa 20 poena, Jeremić je ubacio 13. Kod domaćih Nikola Ivanović je ubacio 17 poena dok je Žugić ubacio 14.

Najbolji u taboru Barana, Džejkob Pulen bio je zadovoljan rezultatom:

“Nije bitna pozicija, već plasman u Top 16 fazu i svi smo zadovoljni zbog toga. Dobro smo igrali večeras”.

Mihailo Pavićević nije krio zadovoljstvo.

“Ispisali smo istoriju za ovaj mali klub, plasmanom u Top 16 fazu. Znali smo da je Budućnost umorna sa pet mečeva u deset dana i to smo iskoristili. Čestitao bih igračima ovo je njihova uspjeh. Naravno i uspjeh crnogorske košarke sa dva tima među 16 i inspiracija za sve mlade igrače da treniraju košarku”.

Mornar je završio na trećem mjestu u grupi a Budućnost na četvrtom. Top 16 faza počinje 13. januara.