Košarka

NBA: Dončić i Jokić po 38 poena, Lejkersi ponovo poraženi

U obračunu Jokića i Dončića, Dalas je savladao Denver poslije produžetka rezultatom 124:117.

Jokić je ponovo bio centralna figura utakmice, sa fantastičnih 38 ubačenih poena i 11 skokova.

Međutim, ovog puta je ostao u sjenci Luke Dončića koji je takođe postigao 38 poena, ali i ostvario 13 asistencija i uhvatio 9 skokova.

U pravoj drami, najprije na isteku četvrte četvrtine Nikola Jokić je još jednom odradio svoj dio posla.

Na -2 Denvera je preuzeo odgovornost i pogodio nevjerovatno težak šut za ulazak u produžetak.

Međutim, u dodatnih 5 minuta su Maveriksi odigrali mnogo bolje i na kraju upisali svoju 4. pobjedu ove sezone.

Sada imaju skor 4-4, a Denver je ostao na tek 3-5.

U ekipi Dalasa istakli su se i Ričardson i Fini-Smit sa po 14 poena.

U poraženom taboru, Jokića je pratio Džamal Marej sa 21 košem, a Geri Heris je dodao 15.

Bruklin je savladao Filadelfiju 122:109.

Haris je bio najbolji kod domaćih upisao 28 poena, dok ej LeVert dodao 22.

U porađenom timu Milton je postigao 24 poena, dok je Embidi ubacio 20.

Klivlend je savladao Memfis u gostima na mali broj poena, 94:90.

Najzaslužniji za trijumf Klivlenda bio je Dramond sa 22 poena i 15 skokova, Nansi je dodao 18 poena.

Kod domaćih najbolji u porazu je bio Valančiunas sa 17 poena i 10 skokova, pratio ga je Klark sa 14 poena.

Aktuelni šampion L.A. Lejkersi još jednom su poraženi, ovog puta na svom terenu od San Antonija 118:109.

Domaćima nijesu pomogli ni fantastični Lebron Džejms i Dejvs.

Lebron je meč završio sa 27 poena, dok je Dejvs upisao 23 poena i 10 skokova.

Kod San Antonija najzaslužniji za pobjedu je bio Oldridž sa 28 poena, DeRozen je upisao 19 a Marej 18.

Portland je na svom terenu savladao Minesotu 135:117.

Lilard je imao nevjerovatnih 39 poena uz 7 skokova i asistencija. Mekkolum je ubacio 20 a Nurkić 17 poena.

Kod Minesote Rasel I edvards su ubacili po 26 poena.