Košarka

NBA: Orlando slavio i u trećem meču, Vučeviću nedostajala dva skoka za novi dabl-dabl, Dalas ponizio Kliperse

Orlando našeg Nikole Vučevića startovao je sezonu sa tri pobjede, a centar naše reprezentacije postigao je 15 poena uz osam skokova u pobjedi nad Vašingtonom 120:113.

U trećoj četvrtini Vašington je imao prednost od 17 poena, 94:77, međutim posljednju četvrtinu Orlando je riješio u svoju korist 43:19  i zadržao makismalan učinak na startu sezone.

Ovo je najbolji start za Orlando od sezone 2009/10.

Fulc i Rosu su ubacili po 26 poena za Orlando, kod domaćih najbolji je bio Bredli Bil sa 29 poena.

Aktuelni šampioni Lejkersi savladali su Minesotu 127:91.

Kajl Kuzma je ubacio 20 poena, dok je Lebron Džejms dodao 18. Kod Minesote je nabolji bio Edvards sa 15 poena.

Nevjerovatan meč viđen je između Klipersa i Dalasa, gdje su Klipersi u prvom poluvremenu postigli samo 27 poena a primili čak 77. Ovo je bila najveća razlika na poluvremenu u istoriji NBA lige.

Najefikasniji igrač Dalasa bio je Dončić sa 21. poenom, Ričardson je ubacio 21, dok je Hardavej postigao 18 poena. Kod Klipersa Džordž je postigao 15, Ibaka 13 a Zubac 10 poena.

Sakramento je poražen od Finiksa na svom terenu 116:110.

Vodila se izjednačena borba do završnice trećeg perioda (73:73), kada je uslijedila serija Sansa 17:5, a onda nova 18:5 početkom poslednjeg kvartala za nedostižnih 107:88.

Finiks je predvodio Mikal Bridžes sa 22 poena i 7 skokova, 21 je ubacio Kameron Džonson, a 20 Devin Buker.

Najefikasniji u ekipi Sakramenta bio je Badi Hild sa 17 poena.

Prvi trijumf u sezoni ostvarili su košarkaši Golden Stejta savladavši Čikago u gostima 129:128.

Sjajni Stef Kari je imao 36 poena i bio najzaslužniji za trijumf, dok mu se na drugoj strani suprotstavio Zek Lavin koji je ubacio 33 poena.

Upravo je Lavin na pet sekundi prije kraja utakmice pogodio šut za 128:126, djelovalo je kao da će i Čikago srušiti Voriorse.

Demijon Li to nije dozvolio i trojkom na 1,7 sekundi prije kraja riješio pitanje pobjednika.

Indijana Pejsersi su na maksimalne 3 pobjede, a jedan od najzaslužnijih za takav rezultat je litvanski košarkaš Domantas Sabonis. On je svojim prodorom u posljednjim momentima utakmice pogodio za 108:107 i donio veliku pobjedu nad Boston Seltiksima.

Brogdon je sa 25 poena bio najefikasniji, Sabonis je postigao 19 uz 10 skokova.

Na drugoj strani, 25 poena i 11 skokova za Tejtuma, 18 za Brauna.

Brendon Ingram je bio predvodnik Pelikana, ovoga puta u pobjedi nad San Antonio Sparsima sa 98:95.

Ingram je sa 28 poena i 11 skokova ponovo bio najbolji, dok je Zajon Vilijamson ubacio 18 uz takođe 11 skokova.

Na drugoj strani, Rudi Gej je postigao 22 poena a Loni Voker 16.

Njujork Niksi su rezultatom 130:110 savladali Milvoki Bakse.

Oni su već na poluvremenu imali ogromnu prednost, a Džulijus Rendl je bio nerješiva engima za Janisa Adetokumba.

Tako su Niksi slavili uz 29 poena Rendla, 14 skokova i 7 asistencija, dok je Elfrid Pejton imao 27 poena. Na drugoj strani, 27 poena i 13 skokova za Janisa Adetokumba, Midlton je imao 22, a Portis 17 poena.

Šarlot Hornetsi su sa 106:104 bili bolji od Bruklin Netsa.

Bruklin Netsi su počeli “brutalno” ovu novu sezonu, prvo su uništili Golden Stejt Voriorse, a onda i Boston Seltikse.

Najefikasniji je bio Gordon Hejvord sa 28 poena, Rozir je dodao 19, a Pi Džej Vašington 14 uz 12 skokova.

Na drugoj strani, Durent 29 poena, Irving 24, a 12 Džo Heris.

Klivlend je savladao Filadelfiju 118:94, gdje su sve četvrtine pripale domaćinu.

Kod Klivlenda je najbolji bio Dramond sa 24 poena i 14 skokova, dok je Sekston ubacio 22.

Kod gostiju najbolji je bio Haris sa 16 poena, dok je Simons postigao poen manje.