Košarka

NBA: Prvi poraz Orlanda uz novi dabl-dabl Vučevića, Sansi upisali četvrti trijumf

Orlando Nikole Vučevića upisao je porvi poraz u sezoni nakon četiri vezane pobjede na startu šampionata, što je bio njihov najbolji početak u istoriji. Gosti iz Filadelfije su slavili 116:92.

Slab početak meča, i velika prednost na poluvremenu od 35 poena, rezultat  75:40 za Filadelfiju, uslovili su prvi poraz Orlanda.

Nikola Vučević bio je najbolji u svom timu, za 24 minuta upisao je 19 poena i 10 skokova, uz tri asistencije.

Entoni je imao 16, a Bejkon 10 poena.

Kod Filadelfije Kari i Embid postigli su po 21, a Heris 20 poena.

Oba tima imaju po četiri pobjede i poraz na startu sezone.

Košarkaši Hjustona ostvarili prvu pobjedu u sezoni pošto su kao domaćini bili bolji od Sakramento Kingsa, 122:119.

Nisu Rokitsi blistali, odbrana je često tokom susreta djelovala loše ali su i pored toga pobijedili.

Džejms Harden je ponovo bio najefikasniji u timu iz Teksasa, postigao je 33 poena.

Džon Vol je postigao 22, Kristijan Vud poen manje ali i sa 12 asistencija, dok je Erik Gordon upisao 17 poena.

U timu Sakramenta, kom je ovo bio drugi poraz u sezoni, najefikasniji je bio Harison Barns sa 24 poena, Rišon Holms je ubacio 22 uz 13 uhvaćenih lopti, dok je Foks postigao takođe 22 poena uz šest uhvaćenih lopti.

Oklahoma je upisala poraz od Nju Orleansa od 80:113.

Svega 80 poena za 48 minuta, jasno govori koliko su u timu Tandera bili šuterski raspoloženi.

U timu Oklahome, najefikasniji je bio Al Horford sa 17 poena, dok je u pobjedničkom timu Pelikansa najviše poena postigao Brendon Ingram, 20.

Erik Bledso je postigao 17, a Lonzo Bol poen manje.

Toronto je savladao Njujork 100:83 na krilima VanVleta koji je postigao 25 poena.

Lovri je dodao 20 poena a Povel 17.

Kod gostiju najefikasniji je bio Noks sa 16 poena, dok je Rendal uz 16 poena upisao 10 skokova i 5 asistencija.

Bila je to Torontu prva pobjeda u četiri meča dok je skor Njujorka 2-3.

Juta je poražena na svom terenu od Finiksa 95:106.

Kod gostiju najzaslužniji za pobjedu je bio Buker sa 25 poena, dok je Bridž upisao 16.

Kod Jute Mičel je postigao 23 a Konli 16 poena.

Preporođeni finiks ima četrir pobjede i jedan poraz, dok je Juta sa skorom 2-2.