NBA: Vučević nedovoljan, Lejkersi savladili Čikago, raspucani Toronto

Orlando našeg Nikole Vučevića će htjeti da zaboravi meč u kome je poražen čak 42 razlike od Roketsa.

Nikola Vučević je bio jedina svijetla tačka u poraženom timu sa 22 poena i 12 skokova.

Pokazao je Hjuston kakav kolektiv ima jer su čak šestorica igrača bili dvocifreni, a najbolji je bio Kristijan Vud sa 22 poena i 15 skokova. Džejms Harden je imao 15 poena i 13 asistencija, a Džon Vol 14 poena. Hjuston je meč završio sa 22 pogođene trojke.

Veliki favorit istočne konferencije MIlvoki Baksi doživjeli su ubjedljiv poraz od Juta Džezera rezultatom 131:118, uprkos sjajnoj partiji Janisa Adetokumpa.

“Grčka zvijer” je ubacila 35 poena, nastavivši dobar poenterski niz utakmica, uz 8 skokova i 4 asistencije.

Kris Midlton je ubacio 31 koš i imao čak 10 uhvaćenih lopti, ali jednostavno Juta je bila nezaustavljiva.

Uz manje ili veće padove u razlici, Džezeri su umješno sačuvali razliku, najviše zahvaljujući Donovanu Mičelu, strijelcu 32 poena.

Klarkson ga je ispratio sa 26, Bogdanović sa 20, O’Nil sa 18, a Konli sa 17 poena.

Nakon što je u porazu protiv Filadelfije ubacio čak 60 poena, Bredli Bil je ove noći dao 41 uz 8 skokova protiv Bostona, ali ni njemu to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Seltiksi su slavili rezultatom 116:107.

Džejson Tejtum je doprinio trijumfu sa 32 poena, a Džejlen Braun 27.

Na drugoj strani Davis Bertans je ubacio 13 poena.

U ekipi Bostona nije bilo trojice igrača zbog koronavirusa: Tristana Tompsona, Grenta Vilijamsa i Roberta Vilijamsa.

Stef Kari je odigrao još jednu sjajnu partiju i sa 38 poena je donio pobjedu Golden Stejtu protiv Los Anđeles Klipersa rezultatom 115:105.

Kari je imao 38 poena i čak 11 asistencija, a prvi sljedeći igrač Voriorsa bio je Endrju Vigins sa 16 koševa.

Kod Klipersa su Pol Džordž i Kavaj Lenard imali 25, odnosno, 24 ubačena poena.

Oklahoma Siti slavila je nad Njujork Niksima 101:89 u čuvenom Medison Skver Gardenu.

Tander je do trijumfa vodio Šaj Gildžijus-Aleksander sa 25 poena i 10 uhvaćenih lopti, pratio ga je Hamidu Dijalo sa 23, dok je Al Horford dodao 15.

Kod Niksa je Er-Džekj Beret ubacio 19, a Džulijus Rend 18 poena.

Rekordnih 20 trojki ekipe Toronto Reptorsa u pobjedi nad Sakramento Kingsima 144:123.

Raspucane Reptorse predvodili su Fred Vanvild sa 34 poena, Kris Bučer je dao 23, Norman Pauel 22, a Paskal Siakam 17.

Kod Kingsa najbolji je bio Diaron Foks sa 23, Harison Barns je dodao 21, a Badi Hild i Marvin Begli po 15.

Šarlot je bio bolji od Nju Orleansa 118:110.

Gordon Hejvord je imao 26 poena, a Zajon Vilijamson isti učinak kod Pelikansa.

Detroit je na produžetke došao do durgog trijumfa u sezoni i to protv Finiksa 110:105.

Imao je Finiks u posljednjem minutu četvrte četvrtine dvije šanse da ovjeri trijumf, ali su promašili Majkl Bridžis i Džej Krauder da bi Mejson Plamli zakucao za izjednačenje.

U dodatnih pet minuta Pistonse je do pobjede vodio Džerami Grent. On je meč završio sa 31 poenom, dok je kod Sansa Devin Buker imao 23.

Memfis je savladao Brukin 115:110. kanađani Bruks i Klark vodili su tim. Bruks je ubacio 24 poena a Klark 21.

Kod Bruklina najbolji je bio LeVert sa 43 poena, pratio ga je Princ sa 16.

U derbi meču šampioni Lejkersi su savladali Čikago 117:115.

Lebron je vodio domaće sa 28 poena, dok su Haler i Šroder upisali po 17.