Košarka

TOP 16: Budućnost silna, brza igra i dobar šut razbili Burg

Prva četvrtina dobrim dijelom igrala se koš za koš do samog finiša kada je Budućnost napravila maksimalnih plus devet 26:17.

U nastavku ista  situacija, kada Budućnost ide na odmor sa maksimalnih 14 poena razlike 55:41.

Edžim i Rid su vukli ekipu uz odličnu rolu Šehovića koji je pogađao kada je trebalo.

Do kraja je prednost samo rasla. Ekipa Petra Mijovića vodila je meč znalački bez oscilacija dok je Burg izgledao pogubljeno ali najviše zbog izvaredne igre Budućnosti. Rezultat na kraju 108:80.

Procenti šuta domaćih bili su nevjerovatni, 70% za dva skoro 70% za tri uz čak 13 pogođenih trojki.

Najbolji u ekipi Budućnosti bio je Nikola Ivanović sa 17 poena, Rid je ubacio poen manje. Dela Vale je imao 15, Edžim 14 a Šehović 11 poena.

Kod gostiju Anđušić je bio najbolji sa 17 poena, dok je Buva ubcio 16.

Petar Mijović zadovoljan je igrom svoje ekipe.

“Važna pobjeda za nas u drugom krugu. Sljedeći cilj je top osam i nastavljamo ka tom cilju. Ako budemo igrali kao večeras veoma smo blizu”, rekao je Mijović.

Nikola Ivanović je apostrofirao brzu igru svoje ekipe.

“Moramo biti zadovoljni načinom na koji smo igrali. Nije bilo perfektno ali sam zadovoljan. Lopta je dobro išla, dobra tranzicija preko koje smo dobili više prostora u napadu. Nastavljamo utakmicu za utakmicu i da pokušamo da u istom ritmu odigramo i naredne mečeve.