Košarka

TOP 16: Mornar iznenadio gran Kanariju, drama u finišu

Mornar je izvaredno počeo meč i vodio skoro čitavu prvu četvrtinu. Sredinom perioda imao je plus deset, 23:13, da bi do kraja četvrtine domaći smanjili na podnošljivih 27:23.

U nastavku je Gran Kanarija zaigrala i ušla u egal da bi Mornar ponovo pojačao ritam i na poluvrijeme pošao sa prednošću od četiri poena 47:43.

Mornar je kontrolisao igru i treću četvrtinu dobi0 25:24, da bi u posljednjem periodu uvećavao prednost, bilo je 90:81 za Barane.

Na 80 sekundi do kraja Mornar je imao loptu i prednost od osam poena, 100:92, međutim neshvatljiv pad u igri i dvije izgubljene lopte su doveli domaće do izjednačenja 100:100.

Gosti su na devet sekundi do kraja imali napad, Pulen je izblokiran prvi put, da bi poslije ofanzivnog skoka dobio dva bacanja na četiri sekunde do kraja.

Oba puta je bio precizan, pa su domaći imali tajm aut da organizuju posljednji napad.

Međutim, nijesu uspjeli da organizuju napad pa je Mornar sasvim zasluženo upisao prvu pobjedu.

Najbolji pojedinac na meču bio je Vajthed sa 28 poena, Gabrijel i Pulen su postigli po 14.

Kod gostiju Sloter je ubacio 23 poena, a Kilpatrik 16.

Vajthed je bio zadovoljan poslije bitne pobjede.

“Igrali smo odlično do pred kraj. Na našu sreću uspjeli smo da slavimo i nadamo se da ćemo nastaviti sa ovakvim igrama”, rekao je Vajthed.