Sport

PRVA MEDALJA ZA S. MAKEDONIJU: Srebrni Dejan Georgievski

Published

on

To je druga olimpijska medalja za Sjevernu Makedoniju u istoriji, prva još od Sidneja 2000. godine, kada je Mogamed Ibragimov osvojio bronzu u rvanju.

Sjeverna Makedonija je osvojila prvu medalju na ovogodišnjim Igrama u Tokiju – Dejan Georgievski je u tekvondou, u finalu, u kategoriji preko 80 kilograma poražen od Rusa Larina 15:9.

Na putu do finala, Georgievski je bio sjajan. U prvoj rundi savladao je Kubanca Rafaela Albu Kastilja sa 11:8, da bi zatim bio bolji od Sejdua Gbanea u četvrtfinalu sa 9:4. U polufinalu je savladao In Kjo Doa iz Južne Koreje 12:6 i ostvario ogroman uspjeh.

Bronzanu medalju osvojio je In Kjo Don. On je u borbi za treće mjesto savladao Slovenca Konrada Trajkovića 5:4