Rukomet

EVROPSKO PRVENSTVO: “Lavice” u drugoj rundi, savladana Slovenija

Crnogorske rukometašice pobjedom nad Slovenijom obezbijedile su plsaman u narednu rundu Evropskog prvenstva u Danskoj.

U uvodnim minutima Slovenija je bila ravnopravan rival. Povele su Slovenke 2:0 i to je bila jedina prednost koju su ostvarili tokom čitavog meča.

“Lavice” su potom preuzele stvar u svoje ruke i manirom velike ekipe rutinski privele prvo poluvrijeme kraju.

U nekoliko navrata imali smo prednost od šest golova razlike sa kojom je naša ekipa dobila prvo poluvrijeme 15:9.

U nastavku prednost našeg tima je rasla do maksimalnih osam golova, 22:14 i 23:15.

Zatim slijedi period dobre igre Slovenije koja je uspjela da smanji prednost. Na semaforu je u 53. minutu stajalo 25:22.

Sedam minuta u ovom periodu nijesmo postigli gol pa je Slovenija prišla na samo gol minusa 25:24.

Grbić je na minut i 45 sekundi preuzela odgovornost i povećala prednost na dva razlike 26:24.

Nakon sjajne odbrane Marte Batinović dobili smo napad na minut do kraja, koji nijesmo iskoristili.

Slovenija je smanjila na 26:25, što je bio konačan rezultat.

Najbolja u našem timu je bila Jovanka Radičević sa devet golova.

Gdje je problem u našem timu pa se dešavaju ovakvi padovi u igri ostaje da se time pozabavi selektor Rasmunse. Moramo imati u vidu da je naša selekcija bez Milene Knežević i pivota Brnović, nema Katarine Bulatović ni Marine Rajčić. Da je ekipa podmlađena, ali i to da je dobar dio tima preležao korona virus u periodu kada su trebale da podižu formu. Osim toga promijenjen je i trener kome su ovo prvi mečevi koje vodi.

Mnogo je stvari koje nam nisu išle na ruku ali raduje to što je naš tim pokazao klasu u svim mečevima i izborio narednu rundu. Rusija, Švedska i Španija biće protivnici u nastavku šampionata.

Golman Marta batinović bila je zadovoljna plasmanom u narednu rundu.

“Ponosna sam na ovaj tim, i pokazale smo da imamo srce i plasirale se u narednu rundu. Pripremale smo se dobro, imala sam dobrih momenata i drago mi je da sam pomogla timu. Pokazale smo dominaciju i karakter. Pokazale smo da kada je najpotrebnije igramo najbolje bez obzira što smo slavile sa samo jedan razlike”.

Naš tim prvi meč u narednoj rundi igra 10. decembra protiv Švedske koja je prenijela jedan bod. Tri dana kasnije igramo sa Rusijom koja je prenijela četiri boda, dok posljednji meč igramo sa Španijom 15. decembra. Španija je bila posljednja u grupi i prenosi jedan bod.

Prve dvije selekcije u grupi igraće polufinale, dok će trećeplasirani tim razigravati za peto mjesto.