Rukomet

RUKOMET: Budućnost bolja od Podravke, protiv Ferencvaroša u 1/8 finala

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Podravke 33:26 (13:11), u utakmici posljednjeg, 14. kola DELO EHF Lige šampiona, javlja Portal RTCG.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u Koprivnici (29:26) i upisao peti trijumf ove sezone, u kojoj ima i dva remija i sedam poraza.

Budućnost je prvu fazu takmičenja završila kao petoplasirana i u osmini finala igraće protiv mađarskog Ferencvaroša.

Prvi duel na programu je 6. marta u Podgorici, a revanš 14. marta u Budimpešti.

Domaćin je opravdao ulogu favorita i tokom cijelog meča bio je u vođstvu.

Odlučujuću prednost stekao je početkom drugog poluvremena, kada je serijom 6:1 poveo 22:16 u 42, dok je razlika tri minuta kasnije iznosila sedam pogodaka (24:17).

Bilo je i devet golova (32:23) u 58. minutu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa osam, Nikolina Vukčević i Itana Grbić postigli su po pet, a gol manje Alison Pino.