Rukomet

KRAJ IMPERIJE: Dušebajev i Korales srušili Francusku

Rukometaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, pošto su savladali Francusku sa 35:29 (16:13).

To je bio tek treći put u posljednjih 20 godina da Francuzi ostaju bez medalje na svjetskom šampionatu, a već na drugom uzastopnom takmičenju nisu na postolju. Ne bi to bila vijest za bilo koji drugi tim, ali jeste za osvajača 20 medalja sa velikih takmičenja i selekciju superiornu u 21. vijeku.

Španci, aktuelni evropski prvaci, kontrolisali su cio meč – Aleks i Danijel Dujšebajev su igrali izvanredno, davali golove i povezivali akcije, a fantastičan na golu bio je Rodrigo Korales. To je četvrta medalja za Furiju na svjetskim šampionatima, prva od bronze 2011. godine.

Najefikasniji u redovima Španije bio je Aleks Dušebajev sa 8 pogodaka, a Danijel Dušebajev dodao je 6. Raul Entrerijos, Adrijan Figeras, Aleš Gomes i Feran Sole dodali su po 4 gola.

U poraženoj ekipi istakao se Igo Deskat sa 7 pogodaka, a pratili su ga Ludovik Fabregas i Nikola Turnat sa po 4.

U finalu od 17.30 sastaju se Danska i Švedska.