Rukomet

LAVICE STALE U ČETVRTFINALU: Častan oproštaj od Olimpijade

Rukometašice Crne Gore eliminisane su u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Tokiju, pošto su poražene od aktuelnog šampiona Rusije 32:26

“Lavice” su već nakon sedam minuta igre imale šest golova minusa 7:1, nakon čega su konstantno jurile prednost rivala.

Naša selekcija se konsolidovala do odmora, pa je Mehemedović golom u posljednjim sekundama smanjila na 17:15.

U nastavku smo imali nekoliko napada za minus jedan, a kada to nijesmo iskoristili, kazna je bila neminovna.

Rusija se sredinom drugog dijela odlijepila na plus pet i mirno privela meč kraju.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija na meču sa 10 golova, Đurđina Jauković je postigla osam, a Itana Grbić četiri.

Najefikasnija u ruskoj selekciji bila je Ana Vjakireva sa osam, dok je Polina Kuznjecova meč završila sa pet golova.

Rusija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Norveške i Mađarske.

Tok meča:

2. poluvrijeme

Primili smo gol sa igračem više, Iljina je dala sedmerac 18:15. Igra se gol za gol 20:17, 37. minut. Dimitrieva, pa Kuznjecova za plus četiri 24:20. Makejeva nakon kontranapada 27:22, 46. minut.

Bobronjikova nakon kontranapada 28:22. Radičević na prazan gol 28:23. Jauković iz sedmerca 28:24, devet minuta do kraja. Kuznjecova tri i po minuta prije kraja stavlja tačku na meč 30:24.

Kraj meča, 32:26 za Rusiju.

1. poluvrijeme

Vjahireva, pa Dmitrieva i za minut je 2:0 za Rusiju. Maraganova sa krila 3:0, mučimo se u napadu. Vjahireva nakon prodora 4:0. Tek u šestom minutu prvi gol za “lavice”, pogodila je Radičević iz sedmerca.

Uzvraćaju Ruskinje sa dva vezana gola 6:1. Vode Ruskinje 7:1, uslijedila je reakcija Crne Gore sa dva gola 8:4. Održavaju Ruskinje bez problema visoku prednost 11:5, sredina prvog dijela. Kuznjecova sa krila za rekordnih plus sedam 12:5.

Opet smo dali dva gola u nizu, prišli smo na 14:9 i imamo igrača više, 20. minut. Igra se gol za gol 16:11, 25. minut. Redom su pogađale Jauković, Radičević i Rajčić za minus tri 17:14.

Mehemdović u posljednjim sekundama prvog dijela 17:15!