Rukomet

PRVENSTVO EVROPE: Poraz koji uliva nadu, “Lavice” vodile do 52. minuta

rscg

Rukometašice Crne Gore poražene su na startu Evropskog prvenstva od aktuelnog šampiona Francuske 24:23 u premijernom meču A grupe.

Naš tim igrao je veoma dobro i vodio sve do 52. minuta kada je Francuska preuzela kontrolu i sačuvala prednost do kraja duela.

U većem dijelu meča naš tim je krasila dobra odbrana iz koje su došli golovi. U 20. minutu Crna Gora je vodila sa pet golova razlike, bilo je 9:4. Na poluvrijeme se pošlo sa golom prednosti, bilo je 12:11.

U drugom dijelu sve je funkcionisalo kako treba do posljednjih 10 minuta. Onda je došlo do pada u igri koji su reprezentativke Francuske iskoristile i povele dva gola prednosti.

Naš tim je pokušao da izbjegne poraz, međutim, presudila je nešto bolja koncetracija protivnika u finišu.

U našem timu najefikasnije su bile Majda Mehmedović i Jovanka Radičević sa po pet golova, po tri su upisale Ramusović, Despotović i Jauković.

Drugi meč naše reprezentacije na programu je u nedjelju od 20:30 protiv selekcije Danske.