COVID-19
UPOZORENJE: Vakcinisani se mogu zaraziti
Direktorka Kliničkog centra Vojvodine Edita Stokić izjavila je danas da i vakcinisani moraju biti na oprezu kao da nijesu vakcinisani.
Ona je istakla da sve dok ne prime drugu dozu i ne postignu pun imunitet, vakcinisani mogu da se zaraze koronavirusom.
Odgovarajući na pitanje novinara da li je moguće da i vakcinisana osoba dobije simptome koronavirusa, doktorka Stokić je kazala da je to moguće nakon prve doze i da zbog toga nema popuštanja u međuvremenu.
“Ono što treba da imamo na umu, to je da, i ako je neko vakcinisan, ne smije da popusti u mjerama zaštite i da sebe smatra već dovoljno imunizovanim, jer je moguće da u međuvremenu, do postizanja potpune odbrane organizma, dođe i do zaražvanja”, rekla je doktorka Stokić.
Govoreći o reakcijama nakon primljene vakcine, doktorka Stokić je navela da su uglavnom lokalne – bol u ruci, slabost, malaksalost, temperatura, ali da nijesu razlog za javljanje kod ljekara.
Ističe da je u KC Vojvodine kod jedne medicinske sestre zabilježena alergijska reakcija.
-
Politika3 days agoAlbanci i Bošnjaci mogu odlučiti i o nestanku Crne Gore
-
Politika4 days agoPOSLUŠNICI SAD: Spajića u dvije godine napustili vodeći ljudi, uz njega ostali politički diletanti
-
Svetosavska sekta3 days agoCrkva Srbije ne služi Bogu, nego mamonu
-
Politika5 days agoCrna Gora nije u kombinaciji
-
Društvo24 hours agoĆirilica između fanatizma i istorije
-
Ekonomija5 days agoNaftne rezerve, 12,5 miliona eura i jedno ključno pitanje: Ko govori istinu građanima?
-
Politika2 days agoA od kuma kineske supersonične rakete!