Društvo
DANICA NIKOLIĆ: „Ne damo Nikšić“ da ukloni iz svih promotivnih sadržaja ime i stihove moga oca Vita
Danica Nikolić, kćerka pjesnika Vitomira Nikolića, zatražila je od građanskog pokreta „Ne damo Nikšić“ da sa svih video materijala sa konferencije za novinare, iz saopštenja i drugih spornih sadržaja, uklone svako pominjanje stihova i imena njenog oca.
„S obzirom na to da je danas predstavnica pokreta ‘Ne damo Nikšić’ na konferenciji za novinare te političke grupacije zloupotrijebila stihove i ime mog oca, upozoravam i ovog i ostale učesnike na političkoj sceni, posebno uoči lokalnih izbora u Nikšiću – ne kršite zakon!“, poručila je Nikolić.
Ona je navela da je jedini nosilac autorskih prava na djela Nikolića, i da niko, „posebno ne političke partije“, ne smije koristiti stihove njenog oca bez njenog izričitog odobrenja.
„Takođe, zloupotreba imena podliježe zakonskoj odgovornosti. Kome i kada ću dozvoljavati da ih koristi i u koje svrhe, moje je naslijeđeno pravo i lična odluka“, rekla je Nikolić.
Ona je kazala da joj se pokret „Ne damo Nikšić“ nikada nije obratio, „a i da jeste, dozvolu ne bi dobila.“
„U skladu sa tim, od pokreta ‘Ne damo Nikšić’ tražim da sa svih video materijala sa konferencije za novinare, iz saopštenja i drugih spornih sadržaja, uklone svako pominjanje stihova i imena Vitomira Nikolića“.
-
Politika4 days agoNavodna histerija protiv Srba u Crnoj Gori je samo propaganda u režiji Aleksandra Vučića
-
Politika3 days agoDisciplina muljanja
-
Ekonomija5 days agoKONTROVERZNI PLAN, KONTROVERZNI PARTNER: Durmitor ne može da se razvija na sumnjama
-
Društvo4 days agoPOLICIJA NA SKIJANJU: Kako se „pregledom“ traži bjegunac, a pronalazi turizam
-
Politika2 days agoUZROČNO-POSLJEDIČNE VEZE: Od „zarobljenog DPS-a“, do lažnih dojava i policijskih „pregleda“
-
Organizovana tužilačka grupa22 hours ago„PREGLED“ ŠALEA I POLICIJSKE KONTROVERZE: Neovlašćeno upadanje i selektivno izuzimanje snimaka za produbljivanje sumnji u zloupotrebe